צל"ש הוענק לקומנדו הימי

מה עומד מאחורי הטקס שנערך ביום שני בעתלית

צילום מהטקס: דו"צ

מסתורין סביב הענקת ציון לשבח ללוחמי שייטת 13, יחידת הקומנדו הימי של חיל הים.

הצל"ש המיוחד הוענק על ידי הרמטכ"ל בטקס שנערך ביום שני בבסיס היחידה בעתלית.

על מה הצל"ש? מצה"ל נמסר רק כי "הצל"ש הוענק ללוחמי הקומנדו הימי בעקבות רצף של פעולות מבצעיות וחשאיות בעומק שטח האויב, אשר נחלו הצלחה מרובה".

 

הרמטכ"ל  גנץ: אמר בטקס בעתלית כי "מה שמאפיין את השייטת הוא היוזמה המבצעית. השייטת לא בוחלת בשום משימה, מחפשת איך להשתלב, מחפשת איך להשפיע, איך להיות מעורבת. לוחמיה יוזמים מבצעים חשאיים, חסויים, גלויים ופחות גלויים. יש בשייטת עושר מבצעי גדול, תרבות מבצעית ענפה, יוזמת וחשוב לומר צנועה. יחידה לא מגיעה פתאום לצל"ש, יחידה מגיעה לצל"ש כי יש בה שורשים, יש בה יסודות, יש בה מורשת מקדימה שעל תשתיתה צומחת המורשת אחר כך, ואיתה היא מתבשלת. מלוא הערכתי, מלוא הערכת המטה הכללי, משוכנעים שתמשיכו לבצע את המשימות באשר תהינה".

 

מדברי מפקד חיל הים, אלוף רם רוטברג: "הצל"ש, למרות שאינו חלק מאופיינו וצניעותנו מגיע כאות הערכה על ביצוע עשרות מבצעים במערכה שבין המלחמות. מבצעים פורצי דרך וייחודיים במינם, פעילות מאומצת המבוצעת לאורך תקופת זמן קצרה במספר זירות ותוך מימוש מספר מבצעים מקביל. הצל"ש מעיד על יכולות התכנון, היכולות הקרביות והיכולות האישיות של כל אחד ואחד מאנשי השייטת. עומקה של היחידה, המתבטא בעומק אנשיה הוא הסיפור מאחורי ההצלחה וכולל את הלוחמים, תומכי הלחימה, אנשי המודיעין וכלל הגורמים המלווים את היחידה בפעולותיה. ערכים של שילוביות ויוזמה, קרביות וחדשנות, תעוזה ונחישות, הם ערכי היחידה".

 

 

You might be interested also