"צוק איתן": מערכות אימונים בשטח

חברת בגירה מפעילה מערכות אימונים ללוחמים בשטחי כינוס ואתרי אימון. בין המערכות בשטח מאמני רובאות וירי (מאמני חי"ר) ומאמני הפעלת אש ותקיפת מטרות

מתאמנים בשטח (צילום: בגירה מערכות)

חברת בגירה מערכות, המפתחת ומפעילה מערכות אימון ניידות ליחידות השדה של צה"ל, נרתמה לסיוע בריענון הכשירות וההכנה במבצע "צוק איתן" ומפעילה מערכות אימונים בשטח לטובת כשירותם של מאות לוחמים.

בתאום עם ענף מאמנים במז"י, הגיעו מדריכי החברה לאתרי הכינוס של היחידות הלוחמות ולאתרי האימון הפרוסים ברחבי הארץ ומסייעים באימון הלוחמים גם בשעות הערב המאוחרות ובסופי השבוע. מאז תחילת המבצע, תמכה החברה באימונים למוכנות המבצעית של מאות לוחמים.

בגירה מפעילה מספר רב של מערכות קבועות וניידות. המערכות הניידות מאפשרות חיסכון לוגיסטי רב ויעילות באימון הכוחות בשטחי ההערכות. על ידי כך, מתאפשר מיצוי מקסימאלי של המערכות ביחס לזמן האימון ובתלות מינימלית בתנאי השטח.

עיקר המערכות הנמצאות בשטח כוללות מאמני רובאות וירי (מאמני חי"ר), ומאמני הפעלת אש ותקיפת מטרות. מאמני החי"ר מספקים אימון בקבלת החלטות ודימוי לחימה, המערכת כוללת את כל נשקי החי"ר, תבורים, נגב, מק"כ, מרגמה ונוספים. לצורך אימון הכוחות שולב גם סימולטור למתאדור הנמצא בתהליכי פיתוח ע"י חברת בגירה. המערכת מנתחת את ירי החייל, מספקת משוב על יכולותיו ומאפשרת את שיפור רמת הדיוק.

מערכת הפעלת האש והתקיפות של בגירה פותחה על סמך מאמן הפעלת האש של החברה, אשר מותקן במספר בסיסי צה"ל ובמערכת ניידת. המאמן, המופעל גם בתוך ניידת ייעודית, מאפשר לאמן מפקדים בטיווח והפעלת אש לסוגיה השונים. 

You might be interested also

The ballistic missile interception test last week. Photo: U.S. Navy

During exercise, US Navy intercepts missile in space 

The test was carried out as part of the Shield 2021 exercise with the participation of 15 ships and planes from various countries. There was also a scenario of tracking both enemy planes and missile threats at the same time