צה"ל תוקף בסוריה

מטוסי חיל האוויר תקפו לפנות בוקר תשע מטרות של כוחות אסד

בתמונה: הפצצת חיל האוויר בקונייטרה (מקור: טוויטר)

במערכת הביטחון הוחלט להעביר מסר תקיף יותר לצבא אסד בסוריה, והלילה (אור ליום שני), קצת לפני השעה 01:00 תקפו מטוסי חיל האוויר תשע מטרות של כוחות אסד - בהן מפקדות ועמדות ירי. זאת, בתגובה לירי טיל הנ"ט אתמול בבוקר לעבר רכב אספקה ישראלי ממנו נהרג הנער הישראלי מוחמד קראקרה בן ה-15. כך על פי דיווח באתר גל"צ.

התגובה הזו מתווספת לירי טנקים לעבר עמדות של הצבא הסורי ומבהירה שמבחינת מדינת ישראל נאמניו של אסד הם אלו שביצעו את הירי ואחראיים לתוצאות. בצהל הגדירו את האירוע כ"מעשה התגרות חמור ביותר המבוצע כהמשך למספר פיגועים במהלך החודשים האחרונים נגד כוחות צה"ל במרחב הגבול ובאזור הזה".

מדובר צה"ל נמסר: "אנו רואים במשטרו של בשאר אסד ובצבא סוריה אחראיים לנעשה מהשטח שבשליטתם, ונוסיף ונגיב בצורה תקיפה וקשה כנגד כל פרובוקציה ופגיעה בריבונותנו. אנו עדים בתקופה האחרונה לניסיונות חוזרים ונשנים לפעול נגד ישראל מתוך השטח שבשליטת משטר אסד. לא נסבול פגיעה באזרחי ישראל ובכוחות צה"ל, ונגבה מחיר כבד מכל מי שינסה לשבש את חיינו, בין אם מדובר בצבא סוריה ובין אם מדובר בגורמי טרור הפועלים מהשטח הסורי". הוא הוסיף: "אני מבקש לשלוח את תנחומיי למשפחת קראקרה, ואיחולי החלמה מהירה לפצועי התקרית אתמול".

ולמרות התרבות האירועים דווקא תושבי הגולן לא נשמעים מודאגים, כמו שמספר ראש המועצה האזורית אלי מלכה. "אנחנו ביישובים גם נערכנו וגם ערוכים. אין לי ספק שנוכל להכיל את האירוע הזה, ואני מקווה שזה יסתיים במה שהתרחש עד עכשיו".

שר הביטחון, משה יעלון, אומר הבוקר שישראל תמשיך להגיב בתקיפות על כל פגיעה בריבונותה. גורם צבאי אומר לגלי צה"ל שעדיין לא ברור מי ירה את הטיל, אך הוחלט בשלב זה להטיל את האחריות על משטר אסד.

You might be interested also