צה"ל מפסיק את אימוני חיל האוויר

על רקע המחסור בתקציב הביטחון הודיע צה"ל כי החל מה-1 ביוני תופסק פעילות של כלל הטייסות בחיל האוויר. הפעילות תימשך רק בבתי הסםר לטיסה

קברניטי צה"ל החליטו על עצירת הפעילות של כלל הטייסות, כולל אימונים, החל מה-1 ביוני ועד להודעה חדשה. לטענת הצבא מדובר בצעד חסר תקדים בשל מחסור בתקציב. אתמול גם טייסי המילואים קיבלו הודעות על ביטול ההכשרות השבועיות שלהם. הפעילות תימשך רק בבתי הספר לטיסה של החיל.

מדובר צה"ל נמסר כי: "צה"ל תכנן באופן אחראי את תכנית העבודה לשנת 2014. לאורך כל הדרך הוצגו המשמעויות של אישור תוכנית עבודה עם תקציב חסר לכלל הגורמים הרלוונטיים. הובהר כי בחודש מאי צה"ל יגיע לנקודת קצה בה יידרשו החלטות קשות".

מוקדם יותר השבוע התייחס מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף (מיל') דן הראל, לסוגיית התקציב ואמר כי "המשמעות של המתווה התקציבי המסתמן ל-2015 היא שכלל לא נוכל להתחיל את השנה. כבר ארבע שנים מערכת הביטחון מתנהלת ללא תר"ש. המשמעות לכך היא ניצול לא מיטבי של משאבי המערכת, פגיעה בהתעצמות ובניין הכוח. התר"ש הוא קריטי למיצוי משאבים אפקטיבי, והתנהלות כלכלית (בשונה מהתנהלות תקציבית)".

הראל המשיך ואמר כי "פגיעה בתקציב הביטחון היא פגיעה ישירה בתעשייה הישראלית, וככזה בחברה הישראלית בסוגיות של תעסוקה, היי טק, קידמה וסייבר. מערכת הביטחון תורמת לכלכלה והיא המעסיק הישיר והעקיף הגדול במדינה, ופעילותה מייצרת יציבות תעסוקתית ומקומות עבודה במרכז ובפריפריה".

You might be interested also