צה"ל הרס בתיהם של רוצחי הנערים

כוחות מיוחדים של חיל ההנדסה בשיתוף עם כוחות ההנדסה של אוגדת איו"ש ומג"ב איו"ש הרסו הלילה את בתיהם של שניים מהאחראיים לחטיפה ולרצח הנערים ביוני 2014, וכן אטמו את ביתו של השלישי. העבודות בוצעו בהתאם להחלטת מפקד פיקוד המרכז, אלוף ניצן אלון

הריסת בתי המחבלים (צילום: משטרת ישראל)

כוחות מיוחדים של חיל ההנדסה בשיתוף עם כוחות ההנדסה של אוגדת איו"ש ומג"ב איו"ש הרסו הלילה את בתיהם של חוסאם קוואסמה ועמאר אבו איישה ואטימה, האחראיים לחטיפה ולרצח שלושת הנערים גיל-עד שאער, נפתלי פרנקל ואיל יפרח. כמו כן, הכוחות הוציאו מכלל שימוש את ביתו של מרוואן קוואסמה בחברון.

מצה"ל נמסר כי העבודות בוצעו בהתאם להחלטת מפקד פיקוד המרכז, אלוף ניצן אלון, ולאחר שבג"ץ דחה שלוש עתירות בנושא.

"הגענו לבתים במקביל, ולאחר שסגרנו עליהם ושללנו הימצאות פח"ע התחלנו במלאכת ההריסה בכפוף לפסיקת בג"ץ", סיפר קצין האג"ם של מג"ב איו"ש, סגן ניצב ירון פולמבו. "הדברים שעמדו לנגד עינינו במהלך כל הפעילות היו צמצום פגיעה בבלתי מעורבים והשלמת המשימה על הצד הטוב ביותר".

חטיפת הנערים התרחשה ב-12 ביוני 2014, כשהמחבל חוסאם קוואסמה שילח את המחבלים מרוואן קוואסמה ועמאר אבו עיישה לביצוע פעולת החטיפה בסמוך לגוש עציון. בתום מאמץ החיפושים אחר שלושת הנערים, נמצאו גופותיהם באזור צפון-מערב חברון. במהלך חודש יולי, בפעילות של יחידה מיוחדת ובסיוע שירות הביטחון הכללי, נעצר חוסאם קוואסמה בענתא, דרומית-מזרחית לרמאללה.

בצה"ל הדגישו כי "הריסת בתי מחבלים מהווה מסר מרתיע וחמור למחבלים ושותפיהם, כי ישנו מחיר אותו ישלמו אם יבחרו להמשיך בפעילות הטרור ובפגיעה בחפים מפשע".

במהלך העבודות בשלושת המוקדים נרשמו הפרות סדר קלות. פלסטינים שהתפרעו יידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה לעבר החיילים ושוטרי מג"ב, והם הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. לא היו נפגעים מבין כוחות הביטחון.

You might be interested also

Photo: Haim Zach, GPO

Prime Minister Naftali Bennett with the head of the Mossad, David Barnea

The Mossad is hoping for a little quiet as new era dawns

Why did the interview given by Yossi Cohen to Ilana Dayan spark anger? Will the Mossad carry out fewer "daring operations" under Barnea? And who is expected to be selected soon as the next head of the ISA? A column by Amir Rapaport