צבא ברזיל קיבל את הגוארני

חדשות טובות לאלביט - 13 משוריינים ראשונים מסוג Guarani הפכו למבצעיים בטקס שנערך בברזיל בתחילת שבוע שעבר. אלביט מערכות מייצרת עבור המשוריין את עמדות הנשק באמצעות חברות מקומיות בבעלותה. מדובר בפרוייקט להחלפת המשוריינים הקלים של צבא ברזיל שהתחיל ב-2009 וצפוי להימשך עד שנת 2029 בהיקף של 2044 יחידות בסך הכל, לא כולל ייצוא. ארגנטינה כבר הזמינה 14 יחידות

DefesaNet photo

ביום שני האחרון, הצבא הברזילאי קיבל לשורותיו את ה-Guarani, המשוריין שעתיד לשמש את כוחות החי"ר של ברזיל. המנה הראשונה של 13 כלי רכב נמסרה באופן רשמי לידי חיל הרגלים הממוכן, לגדוד ה-33 ב-Cascavel, בטקס בהשתתפות שר הביטחון, סלסו אמור, ומפקד הצבא, הגנרל אנזו מרטינס פרי.

המשוריין פותח על ידי יחידות שונות של משרד המדע והטכנולוגיה של הצבא (פרויקט VBTP-MR). משפחת גוארני של כלי הרכב המשוריינים מיוצרת בשותפות עם איווקו האיטלקית, אשר בנתה מתקן תעשייתי למטרה זו בעיר Sete Lagoas ( מדינת מאטו גרוסו). הקניין הרוחני של גוארני - אשר מתוכנן ליצוא - שייך לצבא הברזילאי.

במהלך הטקס, אמר סלסו אמורים, כי "מדובר באירוע משמעותי ואבן דרך חדשה בהצטיידות הכוחות המזוינים שלנו". הממשלה גם שיבחה את העובדה כי הפרויקט פותח ומיוצר בברזיל, שכן היצוא שלו יכול להביא לתשלום תמלוגים לכח היבשתי. "אני בטוח כי הגוארני יהיה הצלחה ברחבי העולם", הוא אמר.

[עמדת הנשק של אלביט מערכות]

גם חברת אלביט מערכות שותפה לפרויקט באמצעות חברות הבת שלה בברזיל - AEL Sistemas. בספטמבר 2012 זכתה החברה בחוזה לאספקת עמדות ירי (UT30 BR 30mm) אוטומטיות על סך 15 מליוני דולרים. חודש לאחר מכן, זכתה חברת Ares, גם היא בבעלות אלביט מערכות, בחוזה על סך 25 מליוני דולרים לייצור עמדות נשק מסוג REMAX בקוטר (12.7/7.62mm). שתי ההזמנות הן חלק מהסכם מסגרת על סך 260 מליוני דולרים שנחתם בינואר 2011 לייצור עמדות נשק עבור הצבא הברזילאי.

היקף העסקה מול חברת איווקו הוא 118 מליוני דולרים עבור 86 יחידות של הגוארני. משפחת המשוריינים מיוצרת בגרסאות שונות תחבורה, עמדת פיקוד, תקשורת, אמבולנס, מוביל מרגמות, הנדסה, סדנה ניידת, הגנה אווירית וגרסה לצרכי הדרכה.

טכנולוגיה

הגוארני יחליף את ה-EE Urutu-9 Cascavel וה-EE-11, כלי רכב משוריינים בייצור של חברת ENGESA הברזילאית שהצבא הפעיל במשך כמעט 40 שנים. הצפי הוא כי 86 כלי רכב יימסרו עד סוף השנה. הציפייה היא כי במהלך 20 השנים הקרובות, יסופקו 2,044 כלי רכב משוריינים לכוחות היבשים בקצב של כ-100 יחידות בשנה. 26 יחידות נוספות מעבר ל-86 הוזמנו בחודש דצמבר 2013 - עסקה המוערכת ב-32 מליוני דולרים. 14 יחידות נוספות הוזמנו על ידי הצבא הארגנטיני.

הגוארני יכול להכיל 11 חיילים - תשעה חיילים קרביים, תותחן ונהג. בנוסף למיזוג אוויר, הוא כולל מספר חידושים טכנולוגיים: חתימה תרמית ומכ"מ נמוכה, מה שהופך את זיהוי המיקום שלו על ידי אויבים לקשה יותר; הגנה נגד פגזים חודרי שיריון, מוקשים נגד טנקים ותחמושת תבערה, ניווט GPS, בלמי ABS, ראיית לילה, מנוע 383 כוחות סוס המאפשר מהירות מרבית של 100 קמ"ש; מערכת ניהול שדה קרב, ומערכת המספקת מודעות מצבית.

הגוארני גם מוכן לסביבה ימית, עם מדחף אחורי המספק יכולת אמפיבית. הצריחים שלו יכולים להיות מצוידים עם תחמושת 30/50/7.62 מ"מ שנועדה לטפל במטרות באוויר ובקרקע.

You might be interested also