"פתרון קומפקטי וזול לאנרגיה"

חברת סול צ'יפ (SolChip) הישראלית, פיתחה ומייצרת סוללה סולארית ייחודית שמאפשרת הפעלת פיתוחים מתקדמים וחדשניים בכל תחומי החישה האלחוטית

חברת סול צ'יפ (SolChip) הישראלית, פיתחה ומייצרת סוללה סולארית ייחודית שמאפשרת הפעלת פיתוחים מתקדמים וחדשניים בכל תחומי החישה האלחוטית. את המוצר תציג החברה בכנס האנרגיה הענק שמארגן ישראל דיפנס, בשיתוף משרד האנרגיה בין התאריכים ה-2 ל-3 בדצמבר בגני התערוכה.

החידוש בסוללה הסולארית האינסופית של סול צ'יפ, הוא שמדובר למעשה בסוללה זעירה המספקת אנרגיה לכל אורך חיי יישום הפועל על צריכה נמוכה. "הסוללה מפעילה מערכות שמסוגלות לשלוח נתונים מסנסורים ישירות לאייפד", מסבירה ד"ר שני קיסר, המנכ"לית והמייסדת של סול צ'יפ.

דרך המערכת שמפעילה הסוללה ניתן למשל לקבל נתונים על טמפרטורות, לחות ומדדים שונים נוספים. "הסוללה מהווה פתרון קומפקטי וקל ומותאמת להפעלה אוטונומית של יישומים צורכי אנרגיה נמוכה", מוסיפה ד"ר קיסר. כיוון שמדובר בסוללה הפועלת על אנרגיה סולארית "יש לה אפשרות לעבוד, אם היא נמצאת בסביבה של אור, כמעט ללא הפסקה. מדובר על לפחות 20 שנה. עוד ייחוד של הסוללה היא העובדה שהיא פועלת גם על טכנולוגיה של אגירת אנרגיה. גם אם אנו פועלים בסביבה ללא אור, הסוללה תמשיך לפעול על האנרגיה האגורה", מוסיפה ד"ר קיסר.

כיוון שהסוללה מבוססת על תעשיית הצ'יפים, יש לה אפשרות לעבוד בתנאי שטח קשים יותר מאשר סוללות אחרות. "הרעיון בא מתוך הרצון שלי לסייע לשמור על סביבה נקייה", מספרת קיסר. "אני דוגלת בהפחתת השימוש בבטריות המזיקות לסביבה" היא מסבירה.

הסוללה כבר נמכרה למספר לקוחות בארץ. "נטפים, למשל היא לקוח שלנו", מציינת ד"ר קיסר. "יש לנו גם מגעים עם לקוח גדול מארה"ב, שישווק את המערכת שלנו למאות אלפי לקוחותיו".

You might be interested also