פלסן סאסא תספק לברזיל רכבי משימה ממוגנים

החברה תספר לגופי משטרה בברזיל רכבי משימה מתקדמים. שווי החוזים עומד על כ-60 מיליון שקלים

חברת פלסן סאסא זכתה בשני מכרזים בברזיל: החוזה הראשון, בהיקף של כ- 9.5 מיליון דולר, מיועד לאספקת רכבים ממוגנים עם מערכות עבור היחידה המיוחדת של משטרת מדינת סאו פאולו, ברזיל; במסגרת החוזה פלסן תתכנן, תפתח ותעצב 6 רכבי 4X4 להובלת 24 לוחמים עם עבירות ויכולת תמרון גבוהה בכל תנאי שטח, כולל מיגון ברמה STANAG 3, מערכות הגנה מתקדמות בפני אש ואב"כ, מערכות תצפית ניווט ונהיגה. הרכבים יסופקו במהלך שנת 2014. 

הרכבים כוללים פתרונות NBC, מערכות כיבוי אש פנימיות, מערכות לראיית לילה וניהול צריכת חשמל. בנוסף כוללים הרכבים דלת אחורית הידראולית המאפשרת גישה קלה, בעוד דלתות הצד המצוידות במערכת DOOR ASSIST מספקות את הבטיחות לצוות וללוחמים עצמם. בחלקו הקדמי של הרכב ממוקמת מערכת הידראולית לפריצת מחסומים, מכשולים ופינוי הדרך.

בנוסף, זכתה פלסן בחוזה לאספקת ארבעה כלי רכב ממוגנים למשטרה הפדרלית בברזיל במדינת סאו פאולו, ללחימה בפשע המאורגן, במסגרת קונסורציום עם חברת ATECH (אטק) מקבוצת EMBRAER (אמבראר). שווי העסקה לפלסן הוא 7.5 מיליון דולר. הפתרון פותח בעבודה משותפת של פלסן וחברת אטק ונותן מענה לכוח משימה המבוסס על סוגים שונים של כלי רכב, כולל מערכות ISR, פיקוד ובקרה, תגובה והתערבות מהירה. צוות המשימה של המשטרה יצויד במערכות מתקדמות של מודיעין, מעקב ותצפית שיעניקו לו יכולת מענה פרואקטיבי נגד השיטות המתוחכמות שנמצאות כיום בשימוש ארגוני הפשע. כלי הרכב המשוריינים הינם סמויים במסווה של כלי רכב מסחריים רגילים. הם כוללים מערכות מעקב ותקשורת ומערכות שליטה. מערכת ההגנה המשולבת של פלסן מעניקה לצוותים ולכלי רכב שרידות גבוהה ויכולת תמרון בכל סוגי תנאי השטח והאקלים. תקשורת מאובטחת בין כלי הרכב הופכת את פעילות המשימה, שליטה ובקרה לפשוטה.

דני זיו, מנכ"ל פלסן: "אנו גאים שהמשטרה הצבאית בסאו פאולו והמשטרה הפדראלית של ברזיל בחרו בפתרונות המתקדמים של פלסן. זוהי דוגמא נוספת ליכולותיה של פלסן להתאים את הפלטפורמות שלנו לאתגרי המחר. הניסיון, יכולות ההנדסה, העיצוב ויכולות הניסוי של פלסן, מאפשרים לה לספק פתרון מותאם משימה באיכות ומחירים עדיפים על הפלטפורמות המקבילות, גם במסגרת לוח זמנים קצר. היכולות החדשניות של פלסן מותאמות לצרכי הלקוח לרכב שעומד בכל הדרישות, מגיע לרמת ביצועים גבוהה ביותר, ברמת המיגון ועמידה בעומסים הנדרשים להובלת הלוחמים והציוד הנדרש. בכך אנו מסייעים לצבאות, כוחות שיטור וארגוני אבטחה ברחבי העולם להתאים עצמם לנסיבות המשתנות של הגנה ואבטחה"
 
הוא הוסיף כי "אנו שמחים לעבוד עם Atech, חברה בת של Embraer שהינה חברה מובילה בתעשייה הביטחונית העולמית. הודות לעוצמתן ונוכחותן של Atech ו- Embraer בשוק הברזילאי והניסיון הרב של פלסן, ניתן היה ליצור את הפתרון הכולל שנמכר למשטרה הפדראלית לשימושה במלחמה בפשע המאורגן ולשיפור ביטחון הציבור. אנו מצפים להרחבת הפעילות שלנו באזור זה".

פלסן פיתחה למעלה מ- 150 סוגים של רכבים משוריינים, וסיפקה למעלה מ- 30,000 מרכבים ברחבי העולם.

You might be interested also