פיתוח של פאריפון: מערכת קשר ללוחמי 669

חברת ציוד התקשורת הביטחונית הוותיקה נרכשה על ידי קרן הגשמה ומכריזה על מוצרים חדשים

אחת הבעיות שעמן מתמודדים לוחמים ביחידות עילית היא הצורך לשמור על קשר רצוף עם חברי צוות אחרים, בלי לאחוז מכשיר קשר ביד וגם בסביבת פעולה רועשת במיוחד: ביחידת החילוץ וההצלה בהיטס של חיל האוויר (669) החלה באחרונה להיבחן מערכת קשר מיוחדת שעשויה לפתור את הבעיה.

המערכת, המכונה באופן מסחרי extra noise control headset system , פותחה על ידי חברת פאריפון PERYPHONE הישראלית בתיאום עם מערכת הביטחון. המערכת מתוכננת לשימוש גם בפעולות חילוץ באמצעות כבל שמשתלשל ממסוק. המערכת צמודה לפנים כך שהיא אינה יכולה ליפול תוך כדי פעילות אינטנסיבית מצד אחד, וכך שהידיים נשארות פנויות לחלוטין מצד שני. מערכת השמע מנטרלת את הרעשים החיצוניים ומאפשרת קשר רציף גם בתנאים הקיצוניים, על גבי מספר ערוצים.

לדברי עומר לנדסברג, סמנכ"ל השיווק של פאריפון, הפיתוח החדש הוא חלק מאסטרטגיה של התמקדות בקו מוצרים המיועד גם ליחידות צבאיות וגם ליחידות התערבות משטרתיות או אזרחיות. במקביל, מציעה החברה לגופים בארץ ובחו"ל עשרות אמצעי תקשורת המבוססים על טכנולוגיה קיימת ומיוצרים על פי דרישה. החברה נחשבת אחת הוותיקות בישראל בתחום הקשר המיועד ליישומים צבאיים. החברה סיפקה לצה"ל ולצבאות רבים אחרים עשרות מערכות תקשורת כולל רשתות של טלפונים מוצפנים לשימוש בשדה הקרב.

ציוד הקשר המוקשח מתוצרת פאריפון משמש גם כמרכיב בתוך מערכות לחימה מרכזיות כמו קרון הטיל נגד טילים "כיפת ברזל". בחלק ניכר מן המערכות, כמו המערכת החדשה שנכנסה ל-669, מופעלת טכנולוגיה להפחתת רעשי רקע מונוטוניים (הפחתה של כ-40 דציבלים מתוך 130 דציבלים של רעש רקע) ובמקביל הגברה משמעותית של עוצמת הדיבור. הטכנולוגיה נמצאת בשימוש גם במערכות קשר לשימוש בטנקים ובנגמ"שים. מערכות של החברה שולבו באחרונה גם ברכב "טקסי בוט" שפותח על ידי התעשייה האווירית וחברת לופטהנזה הגרמנית, לצורך הובלה של מטוסים במסלולים של שדות תעופה.

חברת פאריפון נרכשה על ידי קרן "הגשמה" וישראל אהרוני, לשעבר איש יחידת הקומנדו הימי בחיל הים, מונה בשנה באחרונה למנכ"ל שלה.

You might be interested also