פיתוח משותף לחה"א ומיקרוסופט

התוכנה משמשת לניהול של פרויקטים, תוך שהיא מתאמת בין המפתחים השונים ומייעלת את עבודתם המשותפת: ”שיתוף הפעולה עם מייקרוסופט יניב תוצרים משמעותיים“

מוצר חדש של מיקרוסופט יאפשר פיתוח תוצרים מהיר ויעיל יותר בחיל האוויר, כך נחשף בשבוע שעבר בכנס .Net הצה"לי. בכנס, אשר אירח לראשונה מפתחים מאגפי צה"ל השונים, הוצגה התוכנה החדשה, שתהיה זמינה בשלב ראשון רק למפתחים בחיל האוויר.

המוצר, גרסא חדשה של התוכנה Team Foundation Server שכבר נמצאת בשימוש ביחידות הטכנולוגיות השונות של צה"ל, זמין היה בשוק החופשי מאז אוקטובר האחרון אך רק בשבוע האחרון החל להיות זמין לשימוש בצה"ל. התוכנה משמשת למעקב אחרי התקדמות וניהול של פרויקטים בצורה של ממשק משותף לכל המשתתפים בפרויקט, כאשר כל המפתחים של אותו מוצר משתמשים בתוכנה.

העבודה המשותפת, באמצעות התוכנה, מייעלת את העבודה ומקצרת תהליכי תיאום. סגן ד' מיחידת אופק, אשר יזם את הכנס, אומר כי "התוכנה המשופרת שחשפנו היום תייעל את העבודה ותאפשר למשתמשים בה לקצר את זמני הפיתוח בכך שתציג אומדן זמן מדויק לקצב הפיתוח“. לדבריו, ”התוכנה תאפשר למנהלי הפיתוח לחוות דעה על קצב הפיתוח בזמן אמת, כך שהמפתחים יידעו על מה לעבוד בכל זמן נתון במקום לערוך פגישות מיותרות“.

מפתחי התוכנה מקווים לשלבה בקרב מפתחים נוספים בצה“ל. סא"ל מ', מפקדת יחידת יישומים ב“אופק“, אמרה כי "יש פה סינרגיה אנושית-מקצועית והחלפת ידע שתורמת רבות. שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט יניב תוצרים משמעותים לכל הנוגעים בדבר".

הכתבה פורסמה לראשונה באתר צה"ל

You might be interested also