"פועלים בכל הזירות"

Aitech מציינת 30 שנות פעילות. מנכ"ל החברה דני קורד: "התחושה היא שכל שנה התחרות בשוק הביטחוני העולמי הופכת להיות קשה יותר"

"הרעיון שעליו קמה החברה הוא ארכיטקטורה פתוחה, או במילים אחרות COTS. החברה קמה ב-1984 עם כרטיסי VME כאשר עוד לא היה תקן", אמר דני קורד מנכ"ל Aitech לציון 30 שנות פעילות של החברה. מדובר באחת החברות הותיקות בארץ בתחום מערכות האמבדד, גם לתעשייה הביטחונית. החברה מפעילה מרכז פיתוח גדול בהרצליה ופועלת גם בארה"ב. הדברים נאמרו בכנס שאורגן על ידי ישראל דיפנס ועסק בנושא מערכות אמבדד למגזר הביטחוני בשיתוף חברת Aitech.

"התחושה היא שכל שנה התחרות בשוק הביטחוני העולמי הופכת להיות קשה יותר. היום התעשייה הביטחונית נדרשת לספק יותר בפחות כסף. הלקוחות גם רוצים זמני פיתוח / שדרוג מאד קצרים. השימוש במוצרי COTS יכול לתת פתרון לאתגר הזה. מושג נוסף שהתפתח הוא MOTS - זוהי חומרה לעולם הצבאי שמביאה את היתרונות של ה-COTS עם היכולות לאפיין את המערכת ללקוח המסוים". קורד מסביר שאתגר נוסף טמון בתחזוקה של מערכות צבאיות.

"יש מערכות שאורך החיים שלהם מתחיל מ-15 שנים ועד 25 שנים ויותר. מי מבטיח לך שסדרת הכרטיסים תהיה זמינה בעוד עשרות שנים שתצטרך אותה? התמיכה הטכנית היא מרכיב אינטגרלי במוצר. במיוחד בתעשייה הביטחונית. היכולת להביא ללקוח חומרת COTS עם יכולת אפיון וחבילת תמיכה, היא זו שבסופו של דבר מספקת את היתרון ליצרן", אומר קורד.

החברה פועלת בהרצליה ובקליפורניה, עובדה המאפשרת לה לספק גם פרויקטים בכספי סיוע. לפי קורד, שליש מהמחזור נובע מישראל, שליש מצפון אמריקה והיתר משאר העולם. החברה עובדת עם הרבה קבלני ביטחון גדולים בעולם, ובישראל עם כולם. "אנחנו פועלים בכל הזירות - ים , יבשה, אוויר וחלל. בתחום המסוקים עובדים חזק עם מחשבי משימה ומחשבים אחרים. יש כרטיסים שנכנסים למחשבי טיסה ומשימה של חברות בינלאומיות. חלק מהמוצרים של החברה עוברים תקנים של עולם התעופה האזרחית. הליך כזה לוקח הרבה זמן, גם 3 שנים", מסביר קורד.

"עוסקים גם בשדרוגים של מטוסי קרב, בעולם המל"טים, הכרב"מים, הצוללות, כלי שיט נוספים וגם בתעשיית החלל אנחנו פועלים 15 שנים [מחשבי החברה מותקנים בתחנת החלל הבינלאומית]. יש לנו קו מוצרים ייעודי לתחום. חלק גדול מההשקעות של החברה הולך לפיתוח SBC, מסביר קורד. "אנחנו מפתחים כרטיסים עם מעבדי i7 של אינטל וגם של PowerPC. גם מוצרים בתחום ה-GPGPU. סביבת המחשוב הביטחונית הולכת לכיוון של עיבוד מקבילי וגם הדרישה לגרפיקה באיכות גבוהה יותר מובילה את השוק", מסכם קורד.

You might be interested also