ערביי ישראל: "לעצב מדיניות"

בימת מודייעין של המל"מ וישראל דיפנס: ח"כ ישראל חסון, לשעבר סגן ראש השב"כ, אמר כי יש לעצב מדיניות בנושא לפני שיהיה מאוחר מדי.

״מדינת ישראל חייבת לעצב מדיניות בנושא ערביי ישראל״, כך אמר סגן ראש השב״כ לשעבר, חבר הכנסת ישראל חסון, במפגש ״בימת מודיעין״ שנערך ביום שישי על ידי העמותה למורשת המודיעין וישראל דיפנס באתר המל׳מ בגלילות.

לדברי תא״ל (מיל׳) אמנון סופרין, איש העמותה שהוביל את המפגש, "מקובל להדחיק את נושא ערביי ישראל, אך מדובר בנושא גורלי לקיומנו. מנכ״ל העמותה, תא״ל (מיל׳) דודו צור גם נכח בדיון, בהנחיית סופרין.

ד״ר מהנד מוצאפא, אמר כי "75 אחוז מצביעים למפלגות ערביות או נמנעים מהצבעה, לעומת חצי מהאוכלוסייה שהצביעה למפלגות ציוניות בשנות ה-80 של המאה שעברה, דבר שמעיד על תהליך של התבדלות, אם כי חלקים גדולים בחברה הערבית עדיין מאמינים בהשתלבות בחברה הישראלית״.

ד״ר אריק רודינצקי הציג אף הוא תהליכים שעוברים על החברה הערבית בישראל ואילו ח״כ חסון תהה: ״מה החזון שלנו? אני מתייחס לצד שלנו על מנת להבהיר איזה חלל אנחנו משאירים לאורך השנים. אנחנו מוותרים. אני מאלה שמאמינים שאנחנו מחמיצים הזדמנות , היה צריך לשאול מה לעשות עם זה. האם מדינת ישראל עיצבה מדיניות? אנחנו נהנים להתקפד ולהגיד שאין עם מי לדבר אנחנו משאירים את הירושה כמו בקום המדינה וזה עצוב״.

יו״ר עמותת המל״מ ד״ר צביקה שטאובר אמר כי אין להדחיק את נושא ערביי ישראל מסדר היום הציבורי.

בסיום הדיון הציג תא״ל (מיל׳) אמנון סופרין גילויים חדשים על האופן שבו פוענח מקום הימצאו של החייל החטוף נחשון וקסמן ז״ל, שנהרג תוך כדי ניסיון החילוץ שלו, לפני 20 שנה.

You might be interested also