"עבר אימון בישראל, נלחם בסוריה"

האם מפקד צבא סוריה החופשי החדש עבר הכשרה צבאית בישראל? אתר globalresearch מפרסם כי המפקד החדש של האופוזיציה התאמן בישראל בשנה שעברה

המפקד החדש של הצבא הסורי החופשי ( FSA), עבדול אילה אל באשיר (Abdul-Ilah al-Bashir) עבר הכשרה צבאית בישראל, כך על פי דיווח באתר globalresearch.

על פי הדיווח, אל באשיר הגיע לישראל לקבלת טיפול בשנה שעברה לאחר שנפצע בדרום סוריה במהלך עימותים עם הצבא הסורי, כך דיווח אתר החדשות Al-Ahd.

אל באשיר היה אחראי על המועצה הצבאית בדרום סוריה והוא הועבר לבית חולים בישראל לאחר שנפצע בפעולה צבאית באזור Al-Rushid. אל באשיר החליף את מפקד FSA לשעבר, סלים אידריס (Salim Idris). ה-FSA הכריז על באשיר כתחליף לאידריס בהצהרה שפורסמה באינטרנט.

בתקופה שבשיר היה פצוע, דיווחי החדשות טענו כי הוא מת ונקבר במחוז דרעא בניסיון להסיח את תשומת הלב לנוכחותו בישראל, שכללה הכשרה צבאית.

אנליסט צבאי אמר לאתר Al-Ahd כי מינויו של אל באשיר התקיים במקביל לתבוסת חמושים באזור Al-Qalmoun ולאחר סבב שיחות ז'נבה השני. אידריס עמד בפני ביקורת רבה מצד החמושים בשטח על כך שלא הצליח להשיג מספיק סיוע צבאי לקבוצות החמושות.

You might be interested also

The ballistic missile interception test last week. Photo: U.S. Navy

During exercise, US Navy intercepts missile in space 

The test was carried out as part of the Shield 2021 exercise with the participation of 15 ships and planes from various countries. There was also a scenario of tracking both enemy planes and missile threats at the same time