סקר: רוב רואה בסייבר איום מרכזי

לקראת כנס הרצליה נערך סקר בנושא האיום הקיברנטי. 62.4% מכלל האוכלוסייה רואים בסייבר איום מרכזי למדינה

מרבית האוכלוסייה בישראל רואה בסייבר כאיום מרכזי על המדינה, כך עולה מסקר חדש שיתפרסם במלואו בכנס הרצליה המתקיים בשבוע הבא. את הסקר ערך מכון IPS למדיניות ואסטרטגיה לקראת כנס הרצליה ה-14 שיעסוק בנושא האיום בתחום הסייבר.

הנשאלים נתבקשו לענות על השאלה "האם האיום בתחום הסייבר (כלומר, מתקפה על אתרי אינטרנט ומשתמשים ברשת) מהווה או לא מהווה את אחד האיומים המרכזיים על מדינת ישראל"? מנתוני המדגם עולה כי 62.4 אחוזים מכלל הנשאלים ענה כי מדובר באיום מרכזי. מתוך כלל היהודים שלקחו חלק במדגם ענו 64.8 אחוזים כי אכן זהו איום מרכזי.

מדובר במדגם שענרך בקרב 500 איש. מהמדגם עולה עוד כי רק 29 אחוזים מכלל המדגם ענו כי לא מדובר באיום מרכזי.

בהתפלגות הסקר ניתן לראות כי דווקא אלו שהגדירו עצמם דתיים ובעלי השכלה תיכונית בלבד ראו בסייבר איום מרכזי, יותר מאשר החילונים בעלי השכלה גבוהה.

כנס הרצליה, יתקיים בין התאריכים 8-10 ביוני ובין היתר ינאמו בו נשיא המדינה שמעון פרס, שר הביטחון מר משה יעלון, שר האוצר יאיר לפיד, השר לענייני מודיעין ד"ר יובל שטייניץ והרמטכ"ל רא"ל בני גנץ.

במהלך הכנס העורך הראשי של ישראל דיפנס, מר עמיר רפפורט, ינחה מושב מיוחד בהשתתפות פרופ' אלכס מינץ, ראש המכון למדיניות ואסטרטגיה, ד"ר שאול שי מנהל המחקרים במכון למדיניות ואסטרטגיה, מר רון בן ישי פרשן צבאי ב-ynet וח"כ רא"ל (מיל') שאול מופז.

You might be interested also