סיפורם של הל"ה

הקרב שהתחולל במקום ב-14 בינואר 1948 הותיר את הגוש במצוקה קשה, במחסור גדול של כלי נשק, תחמושת, חומרי חבישה, מצברים למכשירי הקשר ובעיקר לוחמים. מחוז ירושלים החליט לשגר כוח של 40 לוחמים, בפיקודו של הסמג"ד דני מס. צפו בראיון

היום לפני 66 שנה, פרשת הל"ה. גרסת הסרט הקצר בעברית. ב-1948 גוש עציון מנה ארבעה יישובים: כפר עציון, עין צורים, משואות יצחק ורבדים.

שלושת היישובים הראשונים היו קיבוצים דתיים של הפועל המזרחי והרביעי קיבוץ של השומר הצעיר. הגוש היה נצור מזה כמה חודשים, ושיירות סיוע שנשלחו אליו מירושלים, נפגעו במסען בכביש הצר שעבר דרך בית לחם ולא הצליחו להגיע.

כוחות ערביים מהסביבה צרו על הגוש וניסו ללא הרף לכבוש את היישובים. הקרב שהתחולל במקום ב-14 בינואר 1948 הותיר את הגוש במצוקה קשה, במחסור גדול של כלי נשק, תחמושת, חומרי חבישה, מצברים למכשירי הקשר ובעיקר לוחמים. מחוז ירושלים החליט לשגר כוח של 40 לוחמים, בפיקודו של הסמג"ד דני מס.

צפו בראיון עם דני מס:

באדיבות עמותת "תולדות ישראל" והצלם פלג לוי.

You might be interested also

The G-7 leaders meeting in Cornwall on Sunday. Photo: REUTERS/Phil Noble/Pool

G7 leaders unite against Russian ransomware attacks 

In the joint statement issued at the end of the summit, the leaders of the seven wealthiest countries in the world demanded Russia to identify and disrupt ransomware criminal networks operating from within its borders, and hold those networks accountable for their actions