סין: ניסוי מוצלח למל"ט חמקן

מל"ט ה-Rainbow No. 4 עבר בהצלחה טיסת ניסוי ראשונה בסוף אוגוסט. מדובר במל"ט למטרות תקיפה ואיסוף מודיעין הכולל גם יכולות חמקניות , כך לפי אתר chinatopix

מל"ט Rainbow NO.4 תוצרת סין - english.cntv

סין עשתה צעד גדול קדימה בפיתוח מל"טים עם טיסת המבחן המוצלחת של מערכת המל"ט המתקדמת, Rainbow No. 4. המל"ט התגלגל מהמפעל ישירות לטיסת מבחן ראשונה שהוכרזה הצלחה, כך על פי Li Pingkun, ראש פרויקט מל"ט ה-Rainbow בדיווח באתר chinatopix.

"במהלך האצה והאטה", אמר לי. "המל"ט המשיך בטיסה בקו מרכזי על המסלול. הוא מוכן לבצע את המשימות הבאות". צוות הפיתוח אמר כי המל"ט החדש יכול כעת לשמש לאיסוף מודיעין או לתקיפת יעדים.

[לחץ לסרטון אודות המל"ט]

התפקיד הראשון שלו הוא לשמש כמטרה באימונים. המל"ט מיוצר על ידי חברת התעופה של סין, AVIC. ה-Rainbow יכול גם לשאת טילים ופצצות, ויכול להיות מופעל כדי לבצע משימות סיור מדויקות בזמן אמת, או אפילו התקפה פתאומית. "כדי להבטיח התקפה פתאומית, עיצבנו כנף ארוכה מאד של 18 מטרים, ואילו גוף המל"ט הוא רק 9 מטרים. זה ישפר את כוח העילוי שלו, ויפחית במשקל המל"ט", אמר לי.

מומחים השותפים בתכנית המל"ט אומרים כי הוא כולל יכולת חמקנות שעשויה להיות מתקדמת יותר מזו שפותחה על ידי יצרנים בארה"ב. Nie Haitao, סגן ראש חטיבת צ'נגדו, אמר כי בעתיד "כאשר יכולת העיבוד החכמה תהיה מפותחת יותר, מל"ט ישלוט במתקפה הצבאית". אבל הוא לא מאמין שמל"טים ייתרו לגמרי את הכלים המאוישים. "המודל הנוכחי הוא עדיין היברידי של מתקפה צבאית מאוישת ובלתי מאוישת", אמר Haitao.

Forecast International, מכון מחקר פרטי, אומר ש-AVIC יהיה יצרן המל"ט מספר אחת בעולם עד שנת 2023. עד אז, סין צפויה לייצר מל"טים בשווי 6 מליארדי דולרים.

חשיפת המל"ט נעשתה בצמוד לתרגיל צבאי גדול שהתנהל בסין תחת השם "Peace Mission 2014" שהחל ב-24 לאוגוסט. במסגרתו לקחו חלק מל"טים תוקפים, ביניהם אולי גם ה-Rainbow No. 4.

You might be interested also