סין מקימה מרכז מודיעין סייבר

אחרי חרושת שמועות אודות יחידות סייבר צבאיות סיניות , וכנראה בעקבות הפרסומים של סנאודן אודות פעילות ה-NSA בסין, החליטה סין לצאת לקדמת הבמה ולהפוך למעצמת סייבר עולמית. הצעד הרשמי הראשון הוא הקמת מרכז מודיעין אסטרטגי לאומי

מרכז מחקר מודיעין הסייבר האסטרטגי של צבא סין הוקם בשבוע שעבר באופן רשמי במרכז המידע של מחלקת החימוש (GAD), כך על פי אתר ecns.cn. מומחים מאמינים כי המרכז יספק תמיכה חזקה בהשגת מודיעין איכותי ויעזור לסין להשיג יתרון באבטחת מידע לאומית.

המרכז הוא פלטפורמת מודיעין ברמה גבוהה הבנוי על מאמצי מחקר של מרכז מידע של GAD והחוכמה מומחים בתחומים שונים. המרכז נועד להפוך למשאב מחקר סמכותי עבור מודיעין באינטרנט, לבנות מערכת מאוד יעילה של מחקר דינמי ומעקב, ולספק שירותים מתקדמים בנושאים 'חמים', לחקור גישות של ניתוח מודיעין, כמו גם זיהוי והערכה של מאפייני המרחב הקיברנטי.

המרכז יושלם עם פלטפורמת חילופי אקדמיים בצורה של פורומים, כנסים אקדמיים, מונוגרפיות שיפורסמו ומאמרים מתורגמים וכו'. זאת, כדי לשמור על הרחבת השפעתו של המרכז בתחום מחקר המרחב הקיברנטי. המרכז יאמץ גישה של שילוב מומחים כצורת ארגון בסיסית, הוא יעסיק מומחים מתחומים של פיתוח ציוד וטכנולוגיות מפתח כגון מודעות מצבית ומחקר בסיסי, תוך מתן תשומת לב לכיוונים של פיתוח מדיניות אסטרטגית. המומחים יבואו מתחומים כמו מחקר של תאוריות אסטרטגיה, מודיעין, טכנולוגיה, ניהול ומחקר.

You might be interested also