סיכום הסלון האווירי בסין

410,000 מבקרים, יותר מ-300 עסקות בשווי שיא של 23.4 מיליארדי דולרים וקהל מ-41 מדינות. הסלון האווירי ה-10 של סין יזכר כתצוגת ראווה של תעשיית הנשק הסינית

החמקן הסיני, ה-J-31 Falcon Eagle, בתערוכה . מקור:chinesemilitaryreview

עלייתה של סין כיצואנית הנשק הרביעית בגודלה בעולם מסומנת בתוצאות הסלון האווירי 2014 שהסתיים עם יותר מ-300 עסקות בשווי שיא של 23.4 מיליארדי דולרים, כך טוענים מארגני התערוכה בדיווח של אתר chinatopix.com. הסלון האווירי התנהל בין התאריכים 11-16 לנובמבר. יותר מ -700 יצרנים מתחום התעופה והחלל מ-41 מדינות לקחו חלק בתערוכה שנמשכה שבוע ומשכה אליה קהל שיא של כמעט 410,000 מבקרים.

באופן רשמי התערוכה שנקראת תערוכת האוויר והחלל של סין נערכת בחסות המדינה ומציגה את המילה האחרונה של הפיתוחים מבית תעשיות הבטחון של סין. התערוכה מתקיימת כל שנתיים ב-Zhuhai, Guangdong מחוץ למקאו. יותר מ-130 כלי טיס שונים הוצגו בתערוכה, כמו גם מערכת טילי קרקע-אוויר Sky Dragon 12/50, מערך רקטות נגד טנקים בשם Queen Bee או Type 98.

השנה, סין עקפה את צרפת כסוחרת הנשק מספר ארבע בעולם, על פי מכרון SPRI. התעשייה הסינית כוללת 10 חברות ביטחוניות גדולות בקנה מידה ממלכתי, למרות שפקידים מעודדים, יצרנים פרטיים קטנים יותר להצטרף לשדה הייצור. בחמש השנים האחרונות, הלקוחות העיקריים של תעשיית הביטחון הסינית היו פקיסטן, מיאנמר ובנגלדש. סין מוכרת גם חומרה צבאית למדינות אפריקה שמדרום לסהרה, שוק קטן יותר, אף כי הוא גדל במהירות.

מכירות הנשק מסין היו קטנות יחסית בשל חוסר נכונותו של הצבא הסיני לשווק נשק מתקדם. עד היום, חברות סיניות בעיקר מתחרות עם רוסיה למכירת נשק בדרגה נמוכה. אבל כל זה השתנה עכשיו. סין מייצרת נשק איכותי יחד עם נכונות רבות יותר למכור אותו.

כמה עסקות סוכמו בתערוכה. קבוצת חרבין ( Harbin Aircraft Industry Group), חברת בת של AVIC, אמרה שהיא מכרה 20 מטוסי שירות Y-12 לחברת Coptervision המבוססת בלאס וגאס המתמחה בתיירות ושינוע מטענים.

Comac, חברת כלי הטיס האזרחית של סין, אמרה שמכרה שני סוגי מטוסים שעדיין נמצאים בשלבי פיתוח. היא מכרה 30 מטוסי C919 לחטיבת הליסינג של בנק המסחר בסין. כמו כן, נמכרו שלושה מטוסים מסוג ARJ21 לרפובליקה של קונגו.

You might be interested also