סייברטק 2014: סיכום ראשוני של הכנס

תערוכת וכנס סייברטק 2014 הסתיים, לאחר שהשתתפו בו 8000 איש. מאות מפגשי B2B התקיימו בשני ימי הכנס ומאות אורחים מחו"ל לקחו חלק באירועים

כנס סייברטק 2014 הסתיים לאחר שני ימים בהם לקחו חלק כ-8000 איש. למעלה מ-450 מפגשי B2B נערכו במהלך ימי הכנס, בהם נפגשו אנשי היי-טק מהארץ ומהעולם.

לכנס הגיעו כ-450 אורחים מחו"ל, במסגרת משלחות שהגיעו מ-49 מדינות ברחבי העולם. מדובר במשלחות מארה"ב, בריטניה, פינלנד, יפן, קוריאה הדרומית, מקסיקו, קנדה ומדינות רבות אחרות.

את הכנס פתח ראש הממשלה בנאום בו ציין את היתרונות של ישראל בתחום הסייבר. "אנחנו כמו מדינה של חצי מיליארד", אמר נתניהו. בטרם החל לנאום, הכריזו ראש הממשלה, בשיתוף עם ראש עיריית ב"ש וסגן נשיא IBM העולמית כי באר-שבע תהפוך ל"בירת הסייבר" של ישראל. חברת IBM הכריזה כי תפתח מרכז פיתוח ומצויינות בעיר, שיתמקד בתחום הסייבר.

במהלך הכנס התנהלו מושבים שכללו את האישים הבכירים ביותר בתעשייה בישראל. בין היתר דובר במושבים על נושא ההשקעות בתחום ועתיד החברות העוסקות בנושא. יו"ר חברת החשמל, האלוף (מיל') יפתח רון טל אמר בנאומו במושב הנעילה של הכנס כי "הסייבר הוא איום גדול יותר מהחיזבאללה".

You might be interested also

Photo: Haim Zach, GPO

Prime Minister Naftali Bennett with the head of the Mossad, David Barnea

The Mossad is hoping for a little quiet as new era dawns

Why did the interview given by Yossi Cohen to Ilana Dayan spark anger? Will the Mossad carry out fewer "daring operations" under Barnea? And who is expected to be selected soon as the next head of the ISA? A column by Amir Rapaport