סייברטק 2014: "מאמינים באינטרנט של הכול"

סגן נשיא RSA, סגן נשיא סיסקו וסגנית נשיא לוקהיד מרטין פתחו את יומו השני של כנס סייברטק והתייחסו לאתגרים של המציאות המודרנית

מושב הפתיחה של יומו השני של כנס סייברטק הפגיש בכירים מחברות היי-טק מובילות בעולם. ראשון לדבר היה ארט קוביאלו, סגן נשיא RSA העולמית שאמר כי"ניהול זהויות זה האתגר של היום. מדובר בבעיה המשלבת טכנולוגיה וחברה. הצד הטכנולוגי זו הניידות, הצד החברתי זה השינוי במקום העבודה, בבית ובכל מקום שהיחיד נמצא".

הוא המשיך ואמר כי "ניהול זהות בעולם של ריבוי התקנים, ריבוי זהויות וריבוי אפליקציות. הזהות היא לא שם וסיסמא, היא מייצגת אישיות לכל סביבה בה נמצא המשתמש. בבית, בעבודה, אצל הרופא, בין חברים. גם בארגון, בעלי תפקידים צריכים זהויות שונות לסביבות שונות.

"איבדנו את היכולת לנהל זהויות בעולם כזה. מדובר במשבר זהות טכנולוגי. הפתרונות של חברות כמו גוגל ופייסבוק לא מספקים. אלו פתרונות לעולם של של אפליקציות בתצורת לקוח-שרת. צריך לבנות פתרונות לעולם של ניידות. לפתיחות שקיימת היום ברשת.

"ניהול זהות צריך להיות פשוט. זו לא בחירה בין אבטחה לפשטות, זה צריך להיות שניהם. הפתרון שRSA מציעה הוא BYOI = 'תביא את הזהות שלך'. לא מדובר בהתקן, אלא באישיות שאתה רוצה להציג באותה סביבה חברתית. צריך כלים שיאפשרו לטכנולוגיה ולחברה להתחבר, מבלי לפגוע בביטחון של המשתמש או בפשטות השימוש. 

בריאן פלמה, סמנכ"ל אבטחת מידע בחברת סיסקו, אמר כי החברה מאמינה באינטרנט של הדברים. "עולם ה-IT הולך לאוטומציה. הרשת תהיה אוטומטית, מכונה למכונה. אנחנו מאמינים באינטרנט של הכול. המכונית ומברשת השיניים יהיו מחוברות לרשת. האסטרטגיה שלנו בנויה משקיפות של התהליך האינטגרציה, ניהול איומים, ויעילות".

במילים אחרות, בסיסקו רוצים טכנולוגיה שתהיה אפקטיבית ביחס לעלות. זו גם הסיבה שהחברה רכשה לא מזמן את Sourcefire.

סגנית נשיא חברת לוקהיד מרטין, צ'אנדרה מקמהון, אמרה כי תעשיית הסייבר בישראל מיוחדת במינה. "כמו שאמר אתמול ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, יש כאן שילוב של כישרון, צורך הישרדותי ותרבות מיוחדת שמביא להצלחה של התחום".

You might be interested also