סוצ'י בוחרת במערכת של נייס

במסגרת ההכנות לאבטחת אולימפיידת החורף בעיר סוצ'י, החליטו בעיר להטמיע את המערכת של נייס במטרה לסייע לאנשי האבטחה לנהל את האירועים בצורה מיטבית. מדובר במערכת שיודעת לאסוף מידע בזמן אמת ממספר מקורות, ולספק לאנשים בשטח תמונת מצב עדכנית

חדר שליטה בעיר סוצ'י - Photo by CBC

העיר סוצ'י, שבה עתידה להתנהל אולימפיאדת החורף בין התאריכים 7-23 לחודש זה, בחרה בפתרונות העיר הבטוחה של נייס .כך על פי דיווח באתר capturetechnologiesinc. את מבצע האבטחה מנהל ארגון הביון הרוסי, ה-FSB (לשעבר KGB), ועל פי פרסומים באינטרנט, הוא הופך את העיר סוצ'י לבסיס צבאי.

בין הפתרונות שיותקנו בעיר לקראת האולימפיאדה, אפשר למצוא פתרון ישראלי של חברת נייס. מדובר במערכת לעיר בטוחה הכוללת את הרכיבים הבאים: NiceVision IP Video, NICE Inform Incident Debriefing and Investigation, NICE Situator, NICE Video Analytics Suite and NICE’s Audio Recording.

NiceVision יעזור לעיר סוצ'י לנצל את מערכת אבטחת הוידאו שלה באופן מלא. עם 1400 ערוצי וידאו , העיריה יכולה לעקוב בקלות אחר סיכוני אבטחה ואיומים. NICE Inform מספק פתרון מולטימדיה. בעוד בסוצ'י מתכננים להשתמש בטכנולוגיה זו לניתוח אירועים ותחקירים, מדובר במוצר המאפשר לארגוני ביטחון הציבור לנהל ולקבל הודעות טקסט, תמונות וסרטוני וידאו בצורה מרוכזת.

ה-NICE Situator משמש כמרכז פיקוד לפקידי ביטחון הציבור. העיר סוצ'י תוכל כעת לשלב את המאמצים שלה עם סוכנויות אחרות במיקום מרכזי אחד. בסך הכל, הוא יכלול 40 תחנות עבודה.

ה-FSB לא הולך להשאיר שום דבר ליד המקרה. "כל שיחת טלפון, כל מייל, כל הודעה במדיה חברתית בסוצ'י תהיה נגישה למעקב של ה-FSB - הארגון האחראי על אבטחת האולימפיאדה", אומר אנדריי סולדטוב, לאתר cbc. "כולם צריכים לצפות שכל התקשורת שלהם תהיה שקופה לחלוטין, כולל התקני הקצה כמו טלפונים חכמים ומחשבים ניידים".

בנוסף למערכת של נייס, מתכוונים בסוצ'י ליישם מערכי הגנה מגוונים. בין היתר מפרסם האתר csoonline כי רשת האינטרנט האלחוטית בסוצ'י תכלול מנגנוני אבטחת מידע (DPI) מתקדמים. "מי שמגיע לאולימפיאדה, שלא יצפה לפרטיות", נכתב בכתבה.

בסוצ'י יותקנו גם אמצעי בקרת כניסה מתוחכמים, אלפי מצלמות אבטחה (שיחוברו למערכת נייס), ויאבטחו את העיר 70,000 שוטרים וחיילים וכן חטיבה שלמה של כוחות מיוחדים. חלק ממעגלי האבטחה יכללו גם מל"טים, מערכות נגד טילים, סונאר תת ימי ואפילו מכונות ירייה תת ימיות.

You might be interested also