סוללה שמינית של "כיפת ברזל"

מפא"ת השלים את הקמתה של סוללה נוספת שתסייע בהגנה על שטחים נרחבים מפני ירי רקטות

יעלון מבקר ברפאל. צילום: אריאל חרמוני, משהב"ט

מפא"ת במשרד הביטחון והתעשיות הביטחוניות המעורבות בפיתוח מערכת "כיפת ברזל" - רפאל והתעשייה האווירית - הצליחו להעביר לצה"ל בזמן שיא סוללה שמינית של מערכת ההגנה האווירית.

על פי משרד הביטחון הסוללה תאפשר להגן על שטחים נרחבים נוספים ברחבי המדינה, מפני איום הרקטות מרצועת עזה. מוקדם יותר שוחח שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, עם ראשי רפאל והתעשייה האווירית  - יו"ר רפאל איציק גת והמנכ"ל דידי יערי; ויו"ר התעשייה האווירית רפי מאור והמנכ"ל יוסי וייס.

במהלך השיחה עם ראשי התעשייה האווירית ורפאל אמר שר הביטחון יעלון: "אני מבקש להודות ולהביע הערכה רבה על פעילות מערך כיפת ברזל. מדובר בהישגים יוצאי דופן של המערך, אשר בראש ובראשונה מצילים חיים, מעניקים לנו אפשרויות רחבות בניהול המערכה מול חמאס ומהווים מסר למדינות וארגונים שסביבנו, אשר אוגרים כמויות אדירות של טילים ורקטות. הביצועים המרשימים של מערך כיפת ברזל הם בעלי משמעות אסטרטגית עבור מדינת ישראל, ביטחונה וביטחון אזרחיה, ואני מבקש שתעבירו את תודתי ותודתם של אזרחי ישראל למהנדסי, מפתחי ויצרני המערכת.
 
"ההתגייסות שלכם ושל אנשיכם במבצע הזה מרשימה מאוד ומעוררת הערכה. בימים האחרונים אתם ואנשיכם פועלים במסירות, יום ולילה, כדי להקים באופן מיידי סוללות נוספות של כיפת ברזל שכבר במהלך מבצע 'צוק איתן' יוכנסו לפעילות ויגנו על אזרחי ישראל, ולהמשיך בייצור החימושים. ביקרתי אתמול, ביחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, בתא השליטה של מערך ההגנה האווירית בחיל האוויר וצפינו ביירוטים של כיפת ברזל בזמן אמת. אי אפשר היה שלא להתפעל מהמקצועיות והמחויבות של לוחמי ההגנה האווירית, כמו גם מהיכולות המיוחדות של מערך כיפת ברזל. הן מהוות דוגמא נוספת לאיכות האנושית יוצאת הדופן של אנשי התעשיות הביטחוניות בישראל".

יש לציין כי הסוללה השביעית של המערכת נמסרה רק לפני מספר ימים לחיל האוויר, ממש לפני שמבצע "צוק איתן" יצא לדרך.

You might be interested also

Photo: Haim Zach, GPO

Prime Minister Naftali Bennett with the head of the Mossad, David Barnea

The Mossad is hoping for a little quiet as new era dawns

Why did the interview given by Yossi Cohen to Ilana Dayan spark anger? Will the Mossad carry out fewer "daring operations" under Barnea? And who is expected to be selected soon as the next head of the ISA? A column by Amir Rapaport