סוכל אירוע ביטחוני בנתב"ג: נתגלה אמל"ח בתוך צעצוע

עובדי הביטחון של נתב"ג גילו במהלך בידוק בטחוני של נוסע מחסנית טעונה בכדורים מוסלקת בתוך צעצוע. בבדיקה בכבודת מטוס, שהיה בדרכו לאוזבקיסטן, נמצאו גם סמים ואמצעי לחימה נוספים

בנמל התעופה בן גוריון סוכל אירוע ביטחוני: ערנות ומקצוענות של עובדי חטיבת הביטחון של נתב"ג מנעה העלאת אמל"ח לטיסה. בהמשך סוכלה גם הברחת אמצעי לחימה וסמים בכבודת נוסעים נוספים מאותה טיסה.

האירוע החל בשעה 11:30 במהלך בידוק ביטחוני של נוסע (באולם הבידוק הגופני וכבודת היד) נמצא בשיקוף מחסנית, טעונה בכדורים, מוסלקת בתוך צעצוע. ברגע שהבין הנוסע כי נמצאה המחסנית הוא ניסה להימלט ונעצר לאחר דקות ספורות על ידי המאבטחים.

הנוסע היה אמור לעלות על טיסה לאוזבקיסטן (אייר אוזבקיסטן 302 שהייתה אמורה להמריא מנתב"ג בשעה 14:00). בתשאול ראשוני מסר הנוסע, אזרח ישראלי יליד 1978, תושב המרכז, כי קיבל את כבודת היד מנוסעת (שלא הכיר) אשר ביקשה ממנו להעביר תיק בגלל עודף כבודות.

בשל האירוע הביטחוני הטיסה והנוסעים עוכבו והחל טיפול כאירוע ביטחוני חמור. כל כבודת הנוסעים מבטן המטוס וכבודת היד הועברו לטיפול מחמיר שבמהלכו נמצא אצל נוסעת בטיסה, אזרחית אוזבקיסטן, (ואשר הוצבעה על ידי הנוסע החשוד) סמים וכדורי רובה מוסלקים בבובות וצעצועים במזוודה.

למקום הוזנקו כוחות הביטחון ומשטרת ישראל. המטוס והנוסעים עוברים בדיקה נוספת ותשעול. האירוע טרם הסתיים. החשודים הועברו למשטרת ישראל.

You might be interested also