נתניה מקימה רשת חשמל חכמה

עד 2020 צפויה העירייה לפרוס כמליון יחידות קצה חכמות לאספקת חשמל , כך מסר דניאל יאמר, נשיא ומייסד ניישן-אי שמיישמת את פרויקט. המערכת תבטיח את המשך תפקוד העירייה והתשתיות הקריטיות במקרה חירום

מימין: ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג; דניאל יאמר, נשיא ומייסד ניישן-אי

מערכת חכמה ראשונה מסוגה לייעול צריכת החשמל הותקנה אתמול (ג') בבניין עיריית נתניה בפרויקט משותף לעירייה ולחברת ניישן-אי הנמצאת בבעלות דניאל יאמר. המערכת מהווה תשתית ייחודית להקמת מיקרוגריד ומאפשרת אימות, ניטור, הצגת נתונים ובקרה של צריכת האנגריה באמצעות מחשב, טאבלט או טלפון חכם, ומבטיחה חיסכון בצריכת החשמל השוטפת. 

"זוהי הפעם הראשונה שאנחנו מתקינים תשתית שלנו בארץ ועיריית נתניה היא העירייה הראשונה שמבינה את החשיבות של המשכיות התשתיות הקריטיות. המערכות החכמות שלנו מספקות ביטחון אנרגטי ואבטחת אספקת אנרגיה גם בעתות של מחסור בחשמל בגריד ומבטיחה שלתושבי העיר לא יפסק זרם החשמל", אמר דניאל יאמר, נשיא ומייסד ניישן-אי. לדבריו, עד 2020 קרוב למיליון נקודות חשמל תהיינה מקושרות וצפויה התייעלות של לפחות 25% בצריכת האנרגיה של העירייה.

הפרוייקט שיצא לדרך היום מיועד להתקין מערכות דומות במבנים נוספים של העירייה כולל מוסדות חינוך וציבור וכן האצטדיון החדש במטרה לשפר את הביטחון האנרגטי, ליעל את צריכת החשמל ולהוזיל את הוצאות האנרגיה של העירייה. הפרוייקט הוא חלק מתוכנית כוללת של עיריית נתניה - להקים רשת חשמל חכמה שתקיף את השטח המוניציפאלי כולו במטרה להבטיח לתושבי העיר רשת חשמל מהמתקדמות בעולם.

ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג, מסרה: "עיריית נתניה שמה לה למטרה להיות בחזית השמירה על הסביבה והחדשנות. ניהול יעיל ונכון של צריכת החשמל ייטיב עם הסביבה ועם תושבי העיר וכן יפחית את העלויות התפעוליות של מוסדות העירייה. ביטחון האנרגטי חיוני לריווחת וביטחון התושבים ומבטיח את המשך תפקוד העירייה ותשתיות קריטיות במקרה חירום".

You might be interested also