נתניהו: "עושים מה שצריך"

ראש הממשלה לא התייחס ישירות לדיווחים על תקיפה ישראלית בגבול לבנון-סוריה אך אמר כי "המדיניות שלנו בעניין ברורה"

נתניהו, גנץ ויעלון (צילום: עמוס בן גרשון, לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לדיווחים בכלי התקשורת בלנון כי מטוסי חיל האוויר הישראלי תקפו בגבול לבנון-סוריה מטרות של חיזבאללה. נתניהו אמר כי "המדיניות שלנו בעניין ברורה. אנחנו עושים כל מה שצריך כדי להגן על אזרחי ישראל".

כאמור בכלי התקשורת בלבנון פורסם כי מטוסי חיל האוויר תקפו אתמול (שני) שני יעדים בגבול לבנון-סוריה. על פי דיווח באתר חדשות לבנוני, שתי התקיפות התרחשו בזמן קצר בזו אחר זו והופצצו מתקנים לאחסנת אמצעי לחימה סמוך לעיירות ג'נתא ויחפופא באזור בעל בק בבקעת הלבנון.

לפי העיתון הלבנוני ה"דיילי סטאר" האזור שהותקף ידוע כמוחזק בידי החיזבאללה ובו מוצבים, מתקנים ומחסנים של הארגון. לפי הדיווח המטוסים תקפו את יעדיהם בטילים. לא ברור מה היקף הנזק שנגרם בשתי התקיפות לכאורה, אולם עדי ראייה ותושבים מקומיים סיפרו לרשתות הלוויין הערביות אל־ג'זירה ואל־ערביה כי התקיפות שהתבצעו באזור נבי שית במזרח לבנון סמוך לגבול עם סוריה נשמעו והורגשו היטב ברחבי כל בקעת הלבנון.

עוד דווח כי מהמתקנים שהופצצו פרצה אש עזה ונשמעו פיצוצי משנה רבים שהעידו על חומרי נפץ ותחמושת שאוחסנו במקום. על פי הדיווחים בלבנון ישנם לפחות שלושה הרוגים וכ-10 פצועים בתקיפה.

You might be interested also

A rendering of Dynetics' Enduring Shield solution for the U.S. Army's Indirect Fires Protection Capability program. While a physical system exists, photographs are not approved for public release. (Courtesy of Dynetics)

Rafael and Raytheon in US missile interception competition with Dynetics

Rafael's competitor Dynetics demonstrated its Enduring Shield launcher, while Rafael and Raytheon demonstrated Iron Dome