נתניהו: חמאס הוכה קשות, אין לו שום הישג במבצע

ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל התייחסו להפסקת האש שהביאה לסיומו של מבצע "צוק איתן". יעלון: החזרנו את יכולות חמאס שנים לאחור, אולם ייתכן וניאלץ לשוב ולפעול נגד ארגוני הטרור

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר הביטחון משה יעלון והרמטכ"ל רא"ל בני גנץ התייחסו לראשונה להפסקת האש שהחלה אתמול והביאה לסיומו של מבצע "צוק איתן". ראש הממשלה אמר כי "הצבנו יעד ברור – לפגוע קשות בחמאס ולהביא לשקט ממושך לכל אזרחי ישראל.

"חמאס אכן הוכה קשות", אמר נתניהו והמשיך "השמדנו את מערך המנהרות ההתקפיות שבנה במשך שנים, והכנסנו את הכוח הקרקעי למטרה הזו. כאלף מחבלי האויב נהרגו, לרבות בכירים ובכירים מאוד בצמרת הפיקוד שלו, ואף השמדנו אלפי רקטות, משגרי רקטות, אמצעי ייצור, מאגרי תחמושת ומאות עמדות פיקוד ושליטה". נתניהו התייחס גם לאפשרות של התחדשות הירי מהרצועה לישראל ואמר כי "לא יהיו טפטופים. על כל ירי נגיב בעוצמה ובחוזק".

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון אמר כי "איננו משלים את עצמנו, אנו חיים במזרח התיכון וייתכן שניאלץ לשוב ולפעול מגד חמאס ויתר הארגונים". אולם הוא הדגיש ואמר כי חמאס ספג מכה קשה ביותר וכי "החזרנו את היכולות שלו שנים לאחור". הוא התייחס גם לחייל צה"ל סמ"ר אורון שאול ז"ל ולקצין צה"ל סגן הדר גולדין ז"ל, אשר נהרגו במהלך המבצע ואמר כי "לא שכחנו אותם ונחזיר אותם הביתה". כזכור, גופתו של אורון שאול לא נמצאה והוא בגדר חלל צה"ל שמקום קבורתו אינו נודע. במקרה של גולדין, חלק מגופתו עדיין לא הובא לקבורה בישראל. יעלון גם ביקר את הטענות שהושמעו נגד תפקוד הרמטכ"ל במהלך המבצע וטען כי מדובר ב"ביקורת שאינה עניינית". הוא שיבח את התנהלותו של ראש הממשלה ואת ראשי גופי המודיעין שפעלו יחד עם צה"ל.

הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ אמר כי "הלחימה הופסקה ללא פשרות אסטרטגיות מצידה של ישראל וכי חמאס הוכה קשות". הוא ביקש לשלוח תנחומים למשפחות השכולות וגם אמר כי הצבא יפעל להחזרת החללים שאול וגולדין ז"ל. לטענתו צה"ל ימשיך לפעול בשילוב הארגונים האחרים - עורף, ארגוני חירום ומשטרת ישראל, שב"כ - "ככל שיידרש גם בעתיד ובתיאום להנחיות הדרג המדיני לאן שנכון, לאן שצריך ובאופן שבו נכון לפעול".

You might be interested also