"נתב"ג על הכוונת"

קצין בכיר בצה"ל מזהיר כי ארגון חיזבאללה ינסה לפגוע, בעימות הבא, בנמל התעופה ובנמל חיפה כבר ביום הלחימה הראשון. עוד אמר כי "ההרתעה מול חיזבאללה לא התפוגגה אבל היא גם לא מוחלטת"

"במלחמה הבאה בין צה"ל לחיזבאללה הארגון ינסה לשתק בשלב הראשון של המלחמה את נתב"ג ונמל חיפה", כך אומר קצין בכיר בצה"ל. לדברי הקצין הפיגועים האחרונים שבוצעו בגבול הלבנון היו תוצאה של איום על מעמדו של חיזבאללה. "החיזבאללה מרגיש מאוים ומרגיש שהוא חייב לפעול", הסביר הקצין.

לדבריו, בתקופה האחרונה צה"ל לא מזהה העברות נשק מסיביות מסוריה לחיזבאללה. אלא שכל הזמן הארגון ממשיך לבנות את כוחו לקראת מערכה מול ישראל. "ההרתעה מול חיזבאללה לא התפוגגה אבל היא גם לא מוחלטת ויש לחיזבאללה סף כאב שעליו שווה לו להבליג עד פעולות מסוימות".

באשר למצבו של הנשק הכימי בסוריה אמר הקצין הבכיר כי רובו הושמד והרצון של הסורים לנשק כימי שיאזן אסטרטגית את הנשק הגרעיני המיוחס לישראל בפרסומים זרים נעלם. "הנשק הכימי הסורי נותר בעניין טקטי בלבד נגד חיילי צה"ל במקרה של מלחמה ולא יופנה לעבר האזרחים", העריך הקצין.

בנוסף הוא מתח ביקורת חריפה על התנהלות המערב הכורת בריתות עם איראן נגד דאעש. "המערב עושה טעות חמורה שהוא תומך ברדיקליזם השיעי, שהוא מסוכן יותר מהרדיקליזם הסוני הכולל את דאעש. כל אירועי הטרור שהופנו כלפי ישראל בגבול סוריה ובגבול לבנון בתקופה האחרונה יצאו מהציר השיעי של חיזבאללה, איראן ואסד. אין לאסד כוונה ליזום מהלך נגד ישראל ואין היום גם לאיראן או לחיזבאללה אינטרס לפתוח במלחמה. אבל גם לישראל יש צורך לנהוג בזהירות כדי לא לגרום להסלמה". 

באשר לסוגית המנהרות בגבול הצפוני אמר כי "אי אפשר לשלול שיש מנהרות חצובות בהר הלבנוני אבל אין לנו ידיעה על מנהרות מלבנון לשטח ישראל".

You might be interested also