"נעצר חשוד בירי בבריסל"

צרפת: כלי התקשורת מדווחים כי נעצר חשוד בירי במוזיאון היהודי בבריסל. מדובר בצעיר מצפון צרפת שביקר בעבר בסוריה והתאמן עם ארגוני ג'יהאד

כלי התקשורת בצרפת מדווחים כי המשטרה בבלגיה עצרה חשוד בירי במוזיאון היהודי בבריסל. על פי הדיווחים מדובר במהדי נמוש, בן 29 מאזור רוביי שבצפון צרפת. נמוש נעצר בעיר מרסיי בשישי האחרון כשברשותו אקדח ורובה מסוג קלצ'ניקוב, שככל הנראה שימש לביצוע הירי בפיגוע.

מהדיווחים עולה עוד כי נמוש נעצר בתחנת הרכבת סנט-צ'רלס על ידי אנשי מכס לאחר שירד מאוטובוס שיצא מאמסטרדם ועצר במסלולו בבריסל, ושם ככל הנראה עלה עליו החשוד.

לפי הדלפות מהתביעה, בשנה שעברה החשוד ביקר בסוריה והתאמן עם לוחמי ג'יהאד. עדיין לא ידוע האם פעל בשליחות של ארגון זה או אחר. ברשותו של נמוש התגלתה גם מצלמה שייתכן ושימשה לתיעוד הרצח.

כזכור, בירי במוזיאון היהודי נרצחו ארבעה בני אדם, ביניהם בני הזוג עמנואל ומירה ריוה, בני זוג מתל אביב שהיו במהלך חופשה בבלגיה.
 

You might be interested also

The heads of the NATO member states on Monday in Brussels. Photo: Jacques Witt/Pool ABACAPRESS.COM 

NATO increases efforts to eliminate cybercrime

At a summit held one day the G7 one, it was decided to adopt a comprehensive new policy on the issue, and discussions were held regarding the invocation of NATO's Article 5, under which the alliance treats an attack on one member state as an attack on all