"נכנעים לגחמות של חיל האוויר"

השר סילבן שלום מתח ביקורת על החלטת משרד התחבורה לקדם בניית שדה תעופה בינ"ל נוסף בצפון - ולא בדרום. "זה לא פחות חשוב ממעבר צה"ל לנגב"

"לצערי הולכים להיכנע לגחמות של חיל האוויר ששדה תעופה בינלאומי נוסף יהיה בצפון", כך אומר ח"כ סילבן שלום, השר לפיתוח הנגב והגליל ושר התשתיות הלאומית האנרגיה והמים. "התושבים בצפון לא רוצים. בדרום רוצים. בצפון אין תשתית, בדרום יש. הכול מוכן, יש מסלול מוכן. בצפון אי אפשר לטוס בלילה כי יש תושבים, בדרום אפשר לעבוד כל היום. טיסות מסחר או מטען. יש גם רכבת מוכנה. זה מאבק שעוד נותר לעשות. ראשי רשויות צריכים להירתם. זה עוד אלפי מקומות עבודה. זה לא פחות חשוב ממעבר צה"ל לנגב", הוא הוסיף בכנס "צה"ל עובר לנגב" שיזם המגזין "ישראל דיפנס" בשיתוף אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע.

הוא המשיך ואמר כי "צריך לתת מענה לצעירים מהמרכז. בבאר שבע יש אפשרות לעשות זאת. המעבר של צה"ל מאפשר מעבר של אנשים לנגב. להשתקע בו. בצמוד לאוניברסיטה מקימים פארק היי-טק כאשר המטרה לייצר 13,000 מקומות עבודה חדשים בתחום. זה בנוסף למעבר של חברת טרה וסודה סטרים לנגב. מדובר בעשרות אלפי מקומות עבודה חדשים.

"אם 6000 אנשי קבע יעבור לעבוד כאן, וחצי מהם ישתקעו כאן. עשינו מעשה ציוני. לא כולם רוצים לקנות כאן דירה מייד. חלקם רוצים לבדוק איך זה לחיות כאן. אנחנו נותנים השתתפות בשכר דירה בשביל זה. רוצים לתת לאנשים את ההזדמנות לבדוק אם זה מתאים להם.

"באמ"ן ותקשוב הניידות של האנשים יותר קטנה. לרוב אלו אנשים שעובדים במקום קבוע. הם צריכים ביטחון כדי לעבור לדרום. עבור רבים, הדרום הוא 'אזור מאחרי ערי החושך'. זה נובע מבורות. צריך להכיר להם את הדרום.

"זה עניין של הסברה. יש כאן כיתות חכמות בבית ספר. רוצים להגיע למצב שילמדו רק עם לפטופים. את זה צריך להסביר. להעלות את המודעות של הציבור. זה קורה גם בירוחם, ערד, נתיבות וערים נוספות. זה לא רק בעומר. יש כוונה להקים בית חולים נוסף לסורוקה. רוצים עוד 150 רופאים חדשים כל שנה. זו תכנית חדשה. בתנאי שהם יגורו בדרום חמש שנים. מקימים גם בית חולים שיקומי בנגב".

You might be interested also