ניסיון חיסול בעזה

היעד: עבדאללה חרטי, יליד 85 ,תושב נוציראת. הוא פעל יחד עם ארגון הג'יהאד "אנצאר בית אלמקדס" למימוש פיגועים בשטח ישראל

בפעילות משותפת לצה"ל ולשב"כ בוצעה תקיפה לעבר עבדאללה חרטי (Abdallah Kharti), יליד 85 ,תושב נוציראת. על פי מקורות פלסטינים, חרטי הגיע לבית החולים בעזה עם פציעה קשה באחת מגפיו, וכעת מצבו יציב. כתוצאה מניסיון החיסול, הועלתה הדריכות בישראל.

חרטי הוא סלפי ג'יהאדי, פעיל ג'יהאד עולמי בארגון ועדות ההתנגדות העממית, ארגון הפועל ברחבי רצועת עזה ומעורב מזה שנים במימוש פיגועים כנגד אזרחי ישראל וחיילי צה"ל. הוא מעורב בשנים האחרונות בקידום וביצוע פיגועים במתווים שונים כנגד ישראל הן ברצועת עזה והן בגבול ישראל-סיני.

בין היתר פעל חרטי יחד עם ארגון הג'יהאד "אנצאר בית אלמקדס" הפועל בסיני, למימוש פיגועים בישראל. ארגון זה מעורב בפיגועים רבים מול יעדים ישראלים בהם הפיגוע בכביש 12, ופיגועי ירי רקטי לעבר אילת אשר בוצעו מס פעמים במהלך השנה האחרונה, האחרון שבהם ב 20 לינואר וב 31 לינואר.

ארגון זה בהובלת חרטי מעביר אמל"ח באופן שוטף, גם בימים אלו, לגורמי ג'יהאד עולמי בסיני ומצרים בכדי לקדם פיגועים נגד אזרחים ישראלים וכדי לסייע בבניית תשתית צבאית חזקה בגזרה זו.

גורמים בישראל מוסרים כי צה"ל והשב"כ יגיבו בחומרה על כל כוונה וביצוע ירי רקטי לעבר ישראל, והם ממשיכים לראות בחמאס כמי שאחראי על מניעת פיגועים אלה.

You might be interested also