ניסוי למערכת משודרגת של טיל "ברק"

הותר לפרסום כי בחיל הים נערך ניסוי מוצלח במערכת להגנה מפני טילי "יאחונט" רוסיים. על פי הערכות סוריה הצטיידה בטילי ה"יאחונט" וייתכן שאף חיזבאללה

בחיל הים ביצעו לפני מספר חודשים ניסוי, שהוגדר מוצלח, במערכת טילי ברק משודרגת להגנה מפני טילי יאחונט מתוצרת רוסיה, בהם הצטיידה סוריה וייתכן שאף חיזבאללה. הניסוי נערך במסגרת שדרוג מערכות ההגנה של החיל, שנועדו לספק לספינות הגנה מפני טילי שיוט. מעבר לכך מערכת זו מסוגלת להגן גם על אסדות קידוח בלב ים, כלומר לספק הגנה למים הכלכליים של ישראל ולמקורות האנרגיה החשובים.

על פי מה שהותר לפרסום, במסגרת הניסוי שוגר מהים טיל מטרה, שדימה את מסלול הטיל הרוסי. טיל הברק, ששוגר מסטי"ל של חיל הים, יירט אותו. 

גורמים בצה"ל אישרו כי הצלחת הניסוי מספקת מענה לאיום טילי השיוט.

המערכת המשודרגת היא פרי פיתוח של רפאל והתעשייה האווירית, וחברה איטלקית ייצרה את הטיל המדמה.

הטיל מסוג "ברק" הוא חד-שלבי. לטיל מייצבים קבועים בחלקו התחתון ומשטחי ניהוג בחרטום. טילי היירוט מוצבים בזבילי נשיאה ושיגור הקבועים אנכית מתחת לסיפון ספינות הטילים. עם קליטת המטרה, הטיל משוגר אנכית ועובר מיד לטיסה אופקית כדי לפגוע ולהשמיד את המטרה, תוך שהוא מקבל חיוויים ונתונים ממערכת ההנחיה של הספינה. כאשר המטרה נכנסת לטווח מערכות הגילוי העצמיות שלו, הוא מתביית לעברה ומשמיד אותה. המיירט הוא בעל ראש ביות מתקדם, המתאים ליירוט מטוסים וטילים, הטסים בגובה נמוך מעל המים, בכל מזג אוויר.

You might be interested also