ניסוי יירוט מוצלח של מערכת ברק 8

התעשייה האווירית ומשהב"ט ערכו ניסוי מוצלח של המערכת. התרחיש כלל שיגור מטרה וכניסתה למסלול. מכ"מ המערכת איתר את האיום, עקב אחריו ומערכת הנשק שיגרה את הטיל המיירט

התעשייה האווירית ביצעה, בשיתוף משרד הביטחון, ניסוי מוצלח של מערכת ברק 8 בשדה ניסויים אי שם בארץ. מערכת ברק-8 הינה פרי פיתוח של התעשייה האווירית ו-DRDO, ארגון המחקר והפיתוח הביטחוני בהודו, ומהווה פרויקט מרכזי של מערכת הביטחון הישראלית, בהובלת התעשייה האווירית, ובשיתוף משהב"ט/מפא"ת, אלתא - חטיבה וחברה בת של התעשייה האווירית, רפאל ותעשיות נוספות.

ברק-8 היא מערכת הגנה אווירית פורצת דרך הנותנת מענה למגוון רחב של איומים בזירה הימית והיבשתית כאחד ומיועדת לשימוש צה"ל וזרועות הביטחון בהודו. המערכת כוללת מכ"מ דיגיטלי מתקדם, מערך שליטה ובקרה, משגרים וטילים בעלי ראש ביות מתקדם ביותר. ניסוי זה הביא לידי מבחן את כל רכיבי מערכת הנשק לשביעות רצונם של נציגי הלקוחות. מומחים ישראלים ואנשי מחקר הודים, יחד עם נציגי משרד הביטחון ומפא"ת, נטלו חלק בניסוי הבוקר יחד עם נציגי הצבאות של שתי המדינות.

אופיר שוהם, ראש מפא"ת, אמר כי "הפרויקט מבטא שיתוף פעולה הדוק בין ה-DRDO למפא"ת וצבאות שתי המדינות, אשר יחדיו מקדמים תוכנית כה חשובה, מתגברים על אתגרים טכנולוגיים ומשיגים הצלחות במעלה הדרך".

מנכ"ל התעשייה האווירית יוסי וייס אשר נטל חלק בניסוי אמר: "היכולת המרשימה והמתקדמת שהוכיחה המערכת בניסוי מורכב זה, מהווה עדות נוספת לחוסנה וליכולותיה פורצות הדרך של התעשייה האווירית. מערכת ברק-8 מהווה מנוע צמיחה מרכזי עבור החברה".

התרחיש החל עם שיגור המטרה וכניסתה למסלול. מכ"מ המערכת, איתר את האיום ועקב אחריו במעופו. הנתונים הועברו אל מרכז השליטה של מערכת הנשק אשר שיגרה את הטיל המיירט למסלולו, הטיל שוגר כנדרש וניווט את עצמו אל המטרה. במהלך מעופו, קלט הטיל המיירט את המטרה בעזרת חיישניו העצמיים, ביית עצמו עליה והשמידה. מערכת הנשק על כל רכיביה עמדה בהצלחה בכל היעדים שהוצבו לה.
 
ד"ר אבינש צ'אנדר (Avinash Chander), ראש ה- DRDO והיועץ המדעי לשר ההגנה ההודי: "זוהי אבן דרך משמעותית בשיתוף הפעולה בין ישראל והודו, כמו גם בפיתוחה של מערכת ההגנה האווירית המתקדמת ברק- 8".

סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת מערכות טילים וחלל בועז לוי אמר: "אנו שבעי רצון מתוצאותיו של הניסוי שהתקיים הבוקר, ורואים בהצלחתו דוגמא חשובה לשיתוף פעולה פורה בין משהב"ט, התעשיות הביטחוניות בישראל ולקוחותינו בארץ ובחו"ל".

You might be interested also