נייס משיקה מערכת לחיפוש בקטעי וידאו

הפתרון של נייס מאפשר לגופי ביטחון למצוא אדם או רכיב מידע בתוך קבצי וידאו מרובים בדקות בודדות. למשל, במתאר של אתר בו מותקנות הרבה מצלמות אבטחה. הפתרון נמצא בתהליכי הוכחת היתכנות בשדות תעופה, מערכות תחבורה ציבורית, safe cities ואירועי ספורט חשובים בעולם

NICE Systems Suspect Search

נייס הציגה רשמית את NICE Suspect Search, פתרון ניתוח וידיאו חדש המאפשר לחפש ביעילות במקורות וידיאו שונים, על מנת לאתר מטרות בתוך דקות ספורות. עד היום, חיפוש אחר אדם מסויים מתוך שעות של צילומי מצלמות אבטחה שונות באתרים רבים היווה מטלה מאתגרת, ממושכת ויקרה שעלולה להסתיים ללא תוצאות.

[הערה: חשוב לציין שהפתרון של נייס מזכיר את הפתרון של חברת Briefcam הישראלית שפיתחה גם היא מנוע לחיפוש בתוך קבצי וידאו].

פתרון NICE Suspect Search מאפשר להתחיל חיפוש אחר אדם באמצעות תמונה מתוך סרטון מצלמת אבטחה, העלאת תמונה או הרכבת "תבנית" לפי תיאור. המערכת יכולה לחפש בעת ובעונה אחת אחר מטרות רבות במספר מצלמות. סינון אוטומטי של 95% מהתמונות שאינן רלוונטיות והצגת התוצאות על פי רלבנטיות, מאפשר סריקה של שעת וידאו ממצלמות אבטחה בתוך דקה.

NICE Suspect Search יעיל במקרים רבים, ובהם חקירת זירת פשע על ידי ניתוח מספר מקורות וידיאו על מנת לזהות את הנתיב והפעולות של מבצע הפשע. מעקב אחר פורץ לאזור סגור או פריצת בטחון בנקודת ביקורת. מציאת ילד אובד במסגרת חלון הזמן הקריטי. איתור בעלים של חפץ שהושאר ללא השגחה.

המערכת נסמכת על פתרון ניטור הוידיאו מבוסס ה-IP של נייס, NiceVision, וניתן לשלבו עם פתרון ניהול המצבים של נייס, Situator. המערכת נמצאת בתהליך פריסה במספר פרוייקטים להוכחת ישימות ברחבי העולם (proof-of-concept POC), כולל שדות תעופה, מערכות תחבורה ציבורית, safe cities ואירועי ספורט חשובים.

כריס ווטן, נשיא החטיבה הבטחונית של נייס אמר: "בעוד הגידול במספר המצלמות הוא מגמה חשובה בשוק הבטחון, הנטל של עיבוד המידע הרב מגביל את הערך של קטעי הוידיאו. בהתבסס על העבודה הנרחבת שלנו בשוק, פיתחנו את NICE Suspect Search, שהיא אפליקציה פורצת דרך המטפלת בנקודה כואבת של לקוחותינו. בין אם הם מנסים למצוא חשוד, להבין מי שכח תיק, או לראות היכן נעלם הילד, הפתרון יסייע לקבל את התשובה בתוך דקות".

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy