נחתם הסכם ביטחוני בין ישראל לקזחסטאן

יעלון: רצון לחזק את שיתוף הפעולה בין הארצות

טקס החתימה. צילום: משהב"ט

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, ושר ההגנה של קזחסטאן, אדילבק דזקסיבקוב, חתמו ביום שני על הסכם שיתוף פעולה ביטחוני-צבאי בין המדינות במהלך מפגש שהתקיים בין השניים בקריה בתל אביב.

ההסכם הוא ביטוי פומבי ליחסים ביטחוניים בין הארצות.

במהלך הפגישה אמר שר הביטחון: "אנחנו מעריכים את קזחסטאן, מדינה עם רצון וכוונה לחזק את שיתוף הפעולה איתנו. זהו הביקור הראשון של שר ההגנה בישראל ואני בטוח שהוא יגלה שאנחנו מדינה קטנה ועשירה בהיסטוריה ובאנשים טובים. ישראל היא אחת המדינות המאותגרות בעולם בגלל השכונה הקשה שאנו חיים בה, אבל יודעת להגן על עצמה. אני מאמין שנמצא נושאים נוספים לשיתוף פעולה".

שר ההגנה של קזחסטאן אמר: "זהו הביקור הראשון שלי בישראל, ואני מקווה שהוא יהווה אבן דרך להידוק שיתוף הפעולה בין המדינות. ישראל היא אחת המדינות המובילות בעולם בסחר עם קזחסטאן. הכלכלה תמיד מחזקת שיתופי פעולה, ואני מקווה שהביקור הזה יחזק את שיתוף הפעולה הביטחוני בין המדינות. ישראל היא מדינה קטנה שידועה בכל העולם ביכולות שלה".

ההסכם עשוי לסייע ליצוא הביטחוני הישראלי לקזחסטאן. 

You might be interested also

Erez Tsur (R), President of Carbyne, and Adi Dulberg, IAI-ELTA VP and GM Intelligence, Communications and EW Division. Photo: IAI

IAI, Carbyne introduce '911 Ultra-EN' emergency communications network

The two companies roll out an autonomous communications platform that enables first responders and civilians to stay connected to each other under circumstances such as blackouts and natural disasters