מתקפות 'פישינג' - חודש מאי

חברת RSA מפרסמת את דו"ח פישינג החודשי שמראה כי כמות מתקפות אלו בישראל קטנה משמעותית משאר העולם

מבין כל הונאות הסייבר, מתקפת דיוג (Phishing) היא הפשע שמבוצע הכי בקלות וגם בעלות כספית נמוכה יחסית. ניתן להתייחס לפישינג כאל "כייסות האינטרנט המודרנית". על פי דו"ח של RSA, חטיבת אבטחת המידע של EMC, למתקפות דיוג (Phishing) בחודש מאי 2014, רמת ההתקפות שהתגלו (39,000 התקפות) הצטמצמה בכ-26% מהשיא של חודש אפריל 2014 (52,554 התקפות).


מרבית ההתקפות בחודש מאי (73%) בוצעו על מטרות בארה"ב, כמו כן האתרים מהם בוצעו ההונאות לרוב היו רשומים בארה"ב (כ-53%) וגם אוחסנו בארה"ב (כ-42%). ארה"ב מהווה מזה שנים מטרה מועדפת על "דייגים" בהונאות סייבר מכמה סיבות: גודל האוכלוסייה, אופי הגולש, מבצעי קניות , עסקאות פיננסיות באינטרנט.  ישראל לעומת זאת, איננה מופיעה כלל בנתונים, כנראה אודות לשוק האונליין המזערי בהשוואה לשאר העולם, ואולי בשל הבדלי השפה. פושעי הסייבר באופן כללי אינם מעוניינים לעבוד קשה, ולכן לרוב תוקפים מטרות שנראות להם קלות וגדולות יחסית, אשר כרוכות במינימום מאמץ ועלות.

בגרף הבא ניתן לראות מדינות נוספות אשר "הצליחו" להתברג בין מובילות מתקפות הדיוג, כמו: בריטניה, צרפת, דרום אפריקה ועוד'.

ומי המדינות שהצליחו להתברג במצעד המדינות המאחסנות התקפות דיוג? ניתן לראות כי ארה"ב מובילה את הרשימה, ואחריה מדינות שונות באירופה: גרמניה, בריטניה, איטליה, הולנד ועוד.

You might be interested also