מתייחדים עם חללי המשטרה

מפכ"ל המשטרה נאם בטקס התייחדות עם חללי הארגון בהר הרצל. הוא התייחס לרצח נצ"מ ברוך מזרחי ואמר כי "לא ננוח ולא נשקוט עד שנשים יד על המחבלים הארורים"

מפכ"ל המשטרה (צילום: משטרת ישראל)

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו נאם בטקס זיכרון לחללי משטרת ישראל בהר הרצל, ואמר כי "כבכל שנה אנו מתכנסים יחד, משתתקים, מוצפים בזכרונות, מחייכים ובוכים גם יחד. שנה אחר שנה אנו מתכנסים בדממה. חשים בצינה של עצב וגעגוע, ומתעטפים בזיכרון. כולנו מאוחדים כולנו משפחה אחת. בכל יום מימות השנה אנו זוכרים את היקרים לנו מכל שאינם עמנו בגופם ובכל זאת מלווים אותנו בכל רגע, בכל שעה מחיינו. וזיכרונם לא ימוש, ויהווה תמיד בשר מבשרנו.

"חלק בלתי נפרד ממורשתנו. אלף ארבע מאות ושבעה עשר (1,417) שמות חקוקים על לוח ליבנו. 1,417 שמות על קירות הלב. כל אדם הוא עולם ומלואו. נשים וגברים. חברים. רעים. שותפים לדרך". דנינו התייחס גם לרצח נצ"מ ברוך מזרחי, שנרצח מירי לעבר מכוניתו בליל הסדר האחרון. "לצערנו, גם השנה ידענו אובדן. השנה נוספו למשפחת השכול של משטרת ישראל, 19 חללים נוספים. האחרון שבהם נצ"מ ברוך מזרחי זכרונו לברכה, שנרצח בערבו של חג הפסח האחרון מירי שבוצע לעבר הרכב בו נסע יחד עם בני משפחתו, בדרכם לחוג את החג בבית הורי רעייתו. לא ננוח ולא נשקוט עד שנשים יד על המחבלים הארורים.

"השכול לא איבחן בין דת גזע ומין, והבהיר לכולנו שאנו משטרה שמשרתיה מייצגים את כלל החברה הישראלית כולה על מגוון מגזריה ועדותיה. משטרה אשר משרתיה מייצגים את החברה הישראלית כולה. משטרה לאומית ישראלית אחת. לכולם הייתה משאלה אחת. לכולם - תפקיד אחד. כולם שימשו קו החזית בהגנה על בטחונו האישי ושלומו של הציבור. כולם מילאו את תפקידם ברוח ערכיה היפים של המשטרה ברוח הערכים עליהם גדלו והתחנכו בבית הוריהם.

"היום, כבכל יום, אנו לא רק תובעים לזכור את אלה שאינם עוד עמנו אלא גם תובעים להמשיך את דרכם בביצור מדינת ישראל ובהגנת אזרחיה. כשאנחנו מדברים במשטרת ישראל, בשרות בתי הסוהר, בכיבוי אש ובשירותי הביטחון - על ערכים, על רעות, על חשיבותו של המשאב האנושי - המבחן האמיתי של הארגונים ותנאי לכוחם ולעתידם טמון בקשר עם המשפחות השכולות בזיכרון הנופלים ובהמשך מורשתם".

"במלאת שישים ושש שנים למדינת ישראל, נזכור כי ביסוד תקומתה, קיומה ובטחונה היומיומי עומדת מסירות אין קץ, גבורה ואהבת ישראל של יקיריה שנפלו. נמשיך לאור מורשתם, במאבקינו העיקש לביטחון אישי ולשלום. נפעל בעוז, בנחישות ובאמונה לבצר ולטפח את רוחה וערכיה הדמוקרטיים של החברה והמדינה. משטרת ישראל ניצבת בפני תקופה מורכבת, של אי יציבות מתמשכת באזורינו, מבית ומחוץ. האתגרים הלאומיים מחייבים את הארגון להביט קדימה ורחוק ולהמשיך להיות מוצבים בחזית, למען הגנתם ובטחונם האישי של אזרחי המדינה. אנו משטרת ישראל, נעמדים מול האתגרים הללו ככוח איתן. אנו נעמדים מלוכדים. מאוחדים באהבת הארץ. אנו מתחייבים, להמשיך את שליחותם ודרכם של יקירנו שאינם עוד, בעוז ובנחישות למען מורשתם למען מדינתנו ולמען עתיד ילדינו.

"משטרת ישראל ניצבת היום, ובכל יום לימינכם. לתמיכה ולחיזוק. יחד ננצור את רגעי הפז שחלקנו עם יקירנו. יחד ניזכר, יחד נתגעגע. מורשתם של יקירינו היא אות ומופת לכוחה וערכיה של משטרת ישראל. של מדינת ישראל כולה. יהא זכר הנופלים ברוך".

You might be interested also

The prime minister of Italy, Mario Draghi. Photo: REUTERS/Remo Casilli

Italy establishes national cyber agency

PM Draghi warned that the level of Russian interference online "has become truly alarming", while the Minister of Innovation said that 95% of public administration servers do not have adequate protection