מתיחות בירושלים

על רקע פיגוע הדריסה הקשה בירושלים, ותקריות יידוי אבנים, במשטרה חוששים מהתנגשויות בין הצדדים בעיר. מאות שוטרים יתגברו את המחוז לקראת סוף השבוע

ירושלים על סף רתיחה: לאחר שבועות של מקרי יידוי אבנים ופעולות "תג מחיר" ועל רקע תוצאות הפיגוע דריסה הקשה בגבעת התחמושת בו נהרגה תינוקת בת שלושה חודשים, מאות שוטרים מוזרמים על מנת לתגבר את המחוז. במערכת הביטחון חוששים מהסלמה במצב, שגם כך הולך ומתחמם מאז מבצע "צוק איתן" בקיץ.

בשעות הלילה וגם הבוקר התרחשו מספר מקרים של יידויי אבנים במספר מוקדים בעיר. במשטרה חוששים מפעולות תגמול של יהודים בעקבות פיגוע הדריסה בתחנת הרכבת הקלה, וגם מהתפשטות יידויי האבנים לאזורים נוספים בעיר.

כאמור, אתמול נהרגה תינוקת בת שלושה חודשים ושבעה בני אדם נוספים נפצעו לאחר שמחבל נהג ברכב אותו הסיט לעבר קבוצת נוסעים שירדה מהרכבת הקלה באזור גבעת התחמושת. המחבל עצמו נורה ומת מפצעיו בבית החולים בעיר. בעקבות האירוע אמר השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' כי "צריך להיערך בכל העיר גם להפרות סדר גם לאירועים. דיברתי עם ראש הממשלה וביקשתי לתגבר את כוחות משמר הגבול. צריך להרגיע את העיר".

You might be interested also

The G-7 leaders meeting in Cornwall on Sunday. Photo: REUTERS/Phil Noble/Pool

G7 leaders unite against Russian ransomware attacks 

In the joint statement issued at the end of the summit, the leaders of the seven wealthiest countries in the world demanded Russia to identify and disrupt ransomware criminal networks operating from within its borders, and hold those networks accountable for their actions