מתחבאים? הרימון יפגע גם בכם

ב-Picatinny Arsenal , גוף מו"פ של צבא ארה"ב, מפתחים רימון חדש שיפגע גם באלו שהחליטו להתחבא מאחורי קיר או מכשול. הרימון צפוי להיות מבצעי לא לפני 2015

המחשה של פעולת הרימון - קרדיט: U.S. Army image

כאשר חיילים קרביים אמריקאים נתפסים בחילופי אש, אחת הדרכים המהירות ביותר עבורם להשיג יתרון היא שימוש ברימונים. רימוני ה-40mm ממשגר הצמוד לרובה, יכולים לפגוע באויב ממרחק של כמה מאות מטרים. אבל יש להם מגבלות, במיוחד כאשר לוחמי אויב תופסים מחסה מאחורי קיר או מכשול אחר. את המצב הזה רוצים לשנות בארה"ב, כך לפי אתר washingtonpost.

את הבעיה הזו מנסה לפתור ארגון מו"פ של צבא ארה"ב בשם Picatinny Arsenal מניו ג'רזי שעובד על רימון חדש. המטרה היא לפתח רימון שיוכל לפגוע גם באלו המסתתרים מאחרי קיר או מכשול.

הצבא החל את השלב הראשון של הניסוי ב-2012 (מצגת אודות הרימון). זה כרוך בקיצור הפתיל של הרימון, תוך שמירה על הפונקציונליות שלו. זאת, כדי לפנות מקום לחיישנים חדשים שפותחו בשלב השני, המאפשר לרימון להתפוצץ באוויר כאשר הוא עובר מעל מכשול, ולא רק כאשר הוא נוחת.

גורמי הצבא הפנו לאחרונה את תשומת הלב לשלב השלישי, והנוכחי, בהודעה לעיתונות. היא קוראת למהנדסים לשפר את החיישנים והדיוק של הפיצוץ של הרימון, תוך שילוב ראש נפץ חי. בצבא אומרים שהמסלול של רימוני ה-40mm הנוכחיים מקשה על פגיעה במטרות מאחרי מחסה.

"יש שלושה מצבים של ירי", אמר סטיבן גילברט, קצין פרויקט המחקר."פיצוץ באוויר לאחר גילוי המחסה הוא הראשון. לאחר מכן, ברירת המחדל היא פיצוץ כאשר הוא פוגע במטרה. לבסוף יש תכונת השמדה עצמית אשר מקטינה נזק סביבתי ומפחיתה את כמות התחמושת שלא התפוצצה ונותרה בשדה הקרב או בשטח האימון".

הבדיקות של הרימון החדש ממשיכות, אבל בצבא ארה"ב אומרים הרימון לא צפוי להגיע לשטח לפחות עד יולי 2015.

You might be interested also