משלחת של חברת הל ההודית בארץ

מטרת הביקור של המשלחת לא ידוע. בין חברת HAL לתעשיות הביטחוניות בארץ מתקיים שיתוף פעולה פורה סביב מטוס הקרב ההודי - ה-HAL Tejas

מטוס ה-HAL Tejas (מקור: ויקיפדיה)

לפי אתר idrw.org ארבעה עובדים של חברת HAL ההודית באו לביקור עסקי בארץ למטרה שלא פורסמה. לפי האתר, ישראל פתחה ב-15 ליולי השנה מרכז חדש לקבלת ויזה בבנגלור כדי לאפשר לטכנאים הודים, מהנדסים וסטודנטים להשיג אשרות כניסה לישראל. בשל שיתוף הפעולה הביטחוני בין חברות ישראליות להודיות, המרכז אמור לאפשר תנועה מהירה יותר של כוח אדם טכני בין הודו וישראל. בשבועיים הראשונים בהם המרכז פועל, הונפקו 21 אשרות , מרביתן לאנשים בעלי רקע טכני/מדעי, כך על פי אתר deccanherald.

חברת HAL מקיימת קשרים הדוקים עם חברות ישראליות בתחום מכ"מים, מל"טים, מערכות ניווט וטילי א"א. שיתוף פעולה זה כולל את מטוס הקרב LCA Tejas. בבנגלדור יש גם נוכחות גדולה של מדענים ומהנדסים ישראלים שעובדים יחד עם מקביליהם ההודים במתקן של HAL ובמעבדות של DRDO (המו"פ של צבא הודו. ארגון מקביל למפא"ת בארץ).

שיתוף הפעולה בין המדינות כולל פיתוח של מכ"ם מצב מרובה (MMR), גרסה מתקדמת של מכ"מ EL/M-2052 מסוג AESA עבור מטוס ה- Tejas MK-2 וה-AMCA. צוות ישראלי גם עוזר לצוות ההודי בשילוב טיל הדרבי והפיתון 5 מתוצרת רפאל של מטוס ה-Tejas MK-1.

בנוסף לבנגלדור, גם בעיר Karnataka בדרום המדינה מתקיימים מספר שת"פים בתחום הטפלת מים וטיפול בשפכים. בתחום החקלאות מתקיים שת"פ בערים Kolar, Bagalkot ו-Belgaum. בין הודו וישראל מתקיימים גם שיתוף פעולה בתחום החינוך עם תכנית בהיקף של 5 מליוני דולרים בשנה בין המדינות (מקור). לפי הערכות, כל שנה מגיעים לארץ כ-40,000 הודים וכ-35,000 ישראלים עושים את דרכם בכיוון ההפוך.

You might be interested also