משהב"ט נרתם לעזרה

מתפרת העצמאות במצפה רמון תישאר פתוחה לאחר שמשהב"ט ביצע הזמנת רכש של מדים ועמותת "נצח יש"י" תסייע

משרד הביטחון נרתם להצלת 'מתפרת העצמאות' במצפה רמון: מינהל הרכש במשרד הביטחון העביר הזמנות מיידיות לעשרות אלפי פריטי מדים חדשים, שיאפשרו את המשך קיום המפעל, וימנעו את פיטורי כ-35 עובדות המפעל , שהיו מתוכננים לסוף החודש, זאת לאחר שבעלת המפעל, חברת 'תעשיות ערד', החליטה על סגירתו ופיטורי העובדות.

בערב חג הפסח, במקביל לניסיונות משרד הביטחון, וגורמים נוספים למצוא פתרון, שימנע את סגירת המפעל, פנתה למינהל הרכש במשרד הביטחון (מנה"ר) עמותת 'נצח יש"י' והציעה מתווה להצלת המפעל מסגירה מיידית. עמותת 'נצח יש"י' הינה עמותה ללא כוונות רווח, שהוקמה על-ידי משפחתו של סגן ישי שכטר ז"ל, שנפל בלבנון בשנת 1996. אהוד לוי, מנהל העמותה: "קראנו את הכתבות על סגירת מתפרת העצמאות, והחלטנו שלא נאפשר לעשרות העובדות ללכת הביתה. פנינו למנהל הרכש במשרד הביטחון, ופגשנו צוות מקצועי ומסור, המונע מתחושת שליחות, שמאותו הרגע עשה כל שביכולתו, בתנאי זמן לא פשוטים, להתגבר על כל המכשולים, הכל על מנת שהעסק יצליח והעובדות לא יפוטרו".

צוות מיוחד ביחידת הסגן לרכש לוגיסטי, בראשותו של אורי גואל, פעל במהלך ימי החג להשגת כל האישורים הנדרשים, והעביר למפעל הזמנה ראשונה, לרכש מיידי של עשרות אלפי פריטי מדים לחיילי צה"ל, בהיקף של למעלה מ-1.5 מיליון ₪, תוך התחייבות להזמנות עתידיות נוספות, שיסייעו בהבראת המפעל.

סמנכ"ל וראש מינהל הרכש, תא"ל (מיל') שמואל צוקר: "משרד הביטחון, כמעסיק הישיר והעקיף הגדול ביותר במדינת ישראל, ימשיך לעשות הכל, בגבולות המשאבים העומדים לרשותו, על מנת לשמור על יציבות תעסוקתית וכלכלית של עשרות אלפי מועסקים במדינת ישראל, בדגש על ישובי הפריפריה בנגב ובגליל".

משרד הביטחון רוכש מדים מידי שנה מכ-10 מתפרות ברחבי הארץ, בהיקף של כ-27 מיליון ₪ בשנה, ובסה"כ כ- 750 אלף פריטים (דגמ"חים וחולצות) בממוצע בשנה. את העבודה מחלק משרד הביטחון בין מתפרות ברחבי הארץ (רובן באזורי פריפריה וקו עימות) משרד הביטחון גם מספק למתפרות בדים ממחסני צה"ל, כך שהתקציב ברובו המוחלט משמש לתשלום משכורות לעובדים.

You might be interested also

M1117 armored vehicles in Kosovo. Photo: U.S. Embassy Pristina

US donates M1117 armored vehicles to Kosovo's Army

According to the defense minister of Kosovo, it was not the last delivery of the vehicles. The Southeastern European country reportedly intends to purchase weapons from the U.S. under the American military sales program