משהב"ט ירכוש מרעומים לפגזים ממפעל "רשף טכנולוגיות"

העסקה עומדת על שווי של 60 מיליון ש"ח, ותסייע בהצלת המפעל בשדרות, שעמד בפני סגירה. מדובר ברכש של מרעומים רב-תכליתיים לפגזי "חצב" ו"כלנית"

פגז ה"כלנית"

מנהל הרכש (מנה"ר) במשרד הביטחון סיכם עם מפעל 'רשף טכנולוגיות' משדרות על עסקה גדולה לרכש אלפי מרעומים רב-תכליתיים לפגזי ה"חצב" וה"כלנית" המיוצרים עבור צה"ל. רשף טכנולוגיות, שפיתח ומייצר מרעומים מהמתקדמים מסוגם בעולם, עמד בפני סכנת סגירה לפני מבצע "צוק איתן" ואף נאלץ להוציא כ-30 מעובדיו לחופשה בשל מחסור בהזמנות.

ההזמנה הראשונה בהיקף של כ-30 מיליון ש"ח כבר נמסרה למפעל, והזמנה שנייה בהיקף של כ-30 מיליון ש"ח נוספים תימסר למפעל בימים הקרובים. ההזמנות החדשות בהיקף כולל של כ-60 מיליון ש"ח, צפויות לספק עבודה למפעל לפחות לשנתיים הקרובות.

סמנכ"ל וראש מנה"ר, תא"ל (מיל') שמואל צוקר: "הצלתו מקריסה של מפעל, שחיוני כל כך לביטחון המדינה ולביטחונה הכלכלי של העיר שדרות, היא עוד דוגמא לכך שתקציב הביטחון הוא השקעה גם בביטחון וגם בכלכלה הלאומית. משרד הביטחון ימשיך להעניק עדיפות למפעלים בפריפריה, ועל ידי כך להבטיח את פרנסתם של אלפי משפחות".

משרד הביטחון, באמצעות מנהל הרכש (מנה"ר), מזרים מידי שנה הזמנות במיליארדי שקלים לרכש 'כחול לבן' בישראל, ונותן עדיפות מיוחדת לתעשיות וספקים בפריפריה. במהלך מבצע 'צוק איתן' ולאחריו, פעל משרד הביטחון על מנת להקדים תשלומים לספקים במאות מיליוני שקלים, להוציא הזמנות חדשות ולהגדיל הזמנות קיימות למפעלים בדרום ובעוטף עזה.

You might be interested also

A hydrogen-powered boat sails from Amsterdam's harbor in April 2019. Photo: REUTERS/Eva Plevier

Hydrogen could be a key player in the recovery and resilience plan  

Commentary: Various countries are launching plans to recover from the pandemic and accelerate development and modernization. These initiatives include projects for the production of "green" hydrogen that are expected to reduce pollution and thus positively effect the economy, environment and climate in the coming years