מרכז ניסוי ליישומי אבטחת מידע

מחב”א והמטה הקיברנטי הלאומי השיקו בסוף חודש שעבר את מרכז ICE - מתקן ניסוי תשתיתי המאפשר בחינה והערכה ראשוניות של טכנולוגיות אבטחת מידע מהדור הבא. ספקים יכולים להתקין את גרסאות אלפא או ביתא של המוצרים ולהדגים ללקוחותיהם כיצד המוצר עובד

מחב”א והמטה הקיברנטי הלאומי במשרד ראש הממשלה, הודיעו על פתיחת מרכז ניסוי לאומי לאבטחת מידע באינטרנט (ICE). השקת המרכז הוכרז כנס סייברטק 2014 שנערך בסוף ינואר בתל אביב על ידי ישראל דיפנס ומטה הסייבר.

מחב”א, בשיתוף המטה הקיברנטי הלאומי במשרד ראש הממשלה, יסד את מרכז הניסוי הלאומי לאבטחת מידע באינטרנט (ICE) כתגובה לצורך זה. מרכז הניסוי רץ על רשת אילן, הרשת הלאומית למחקר וחינוך (NREN). במסגרת מרכז ICE יש מתקן ניסוי תשתיתי המאפשר בחינה והערכה ראשוניות של טכנולוגיות אבטחת מידע מהדור הבא. ספקים יכולים להתקין את גרסאות אלפא או ביתא של המוצרים, או להדגים ללקוחותיהם כיצד המוצר מגן על הרשת האקדמית הישראלית.

מתקן הניסוי כולל גם “חדר הדגמה” לתצוגה של התאמות המוצר בזמן אמת. מרכז ICE מציע את התשתית ההכרחית לתמיכה בבחינת טכנולוגיות אבטחת מידע חדשות ומתקדמות, הכוללת רשתות, כלים, מתודולוגיות, אנונימיות, ניסוי ובחינה של סטנדרטי התקפה והתנהגות זדונית. מתקן הניסוי מאפשר לחוקרים בתעשייה להתנסות עם מגוון של פרמטרים המייצגים סביבת רשת, והכוללים יישום טכנולוגיות הגנה, התקפות וקונפיגורציות שונות.

הצלחת מתקן הניסוי הלאומי תהיה התוצאה של שיתוף פעולה עם קהילת המחקר הישראלית של אבטחת המידע. מחב”א מארח באופן קבוע כנס וסדנאות אשר בהם יכולים החוקרים לשתף תוצאות מחקר ולדון בחידושים בתחום. מתקן הניסוי לאבטחת מידע באינטרנט פתוח לקהילת מחקר אבטחת המידע, סוכנויות ממשלתיות, תעשייה ואקדמיה על מנת לבחון ולהעריך טכנולוגיות אבטחת מידע.

לפרטים נוספים באתר מחב"א

You might be interested also