"מרכזים מאמץ מודיעיני"

מבצע "שובו אחים": המעצרים ברחבי יהודה ושומרון נמשכים, עד כה נעצרו 280 פלסטינים, מתוכם 200 אנשי חמאס. חומרי הסתה ותעמולה נמצאו באוניברסיטת ביר זית

מבצע "שובו אחים" נמשך זה היום השביעי: קצין בכיר בצה"ל אמר כי במהלך הלילה בוצעו סריקות בעוד כמאה אתרים בכל שטחי יהודה ושומרון, בדגש על חברון. בצה"ל מעדכנים כי בפעילות נעצרו עוד כ-30 פלסטינים (מהם שניים נוספים ממשוחררי עסקת שליט). עד כה נעצרו 280 עצורים במבצע, מתוכם 200 אנשי חמאס.

במהלך הלילה גם פשטו כוחות צה"ל על אגודת הסטודנטים באוניברסיטת ביר זית, שם נמצאו חומרי הסתה ותעמולה והוחרם ציוד הקשור לפעילות זו. בצה"ל אומרים כי "קיים חיכוך הולך וגובר הכרוך בכניסת כוחותינו לשטח. הלילה מוקדי החיכוך היו בביר זית, ג'נין ואזור בית לחם. במחנה פליטים ג'נין הייתה פגיעה בשני משליכי מטענים.

"החיכוך הוא לא כמו לפני עשר שנים,", אומר הקצין הבכיר, "אלא החרפה מהימים האחרונים בהם הפעילות עברה באופן חלק". לטענתו בעוד כשמונה ימים, עם תחילת חודש הרמדאן, ישנה אפשרות להגברת הפעילות והחיכוך בין כוחות הביטחון לפלסטינים. "בשנים האחרונות כ-250 אלף מתפללים משטחי יהודה ושומרון היו מבקרים בהר הבית במהלך הרמאדן. חג האיד אל פיטר היה מתאפיין בצעירים מיהודה ושומרון שממלאים את חופי תל אביב. החג הקרוב צפוי לעבור על האוכלוסיה באופן שונה שייקבע בימים הקרובים", הוסיף הגורם הבכיר.

בצה"ל מבקשים להדגיש כי "צריך לזכור שהאירוע הוא מתמשך. קיים ריכוז מאמץ מודיעיני גדול הפועל כל העת בסבלנות, אורך רוח וקצב עבודה על מנת לפרוץ את מעגל החטיפה. חשוב לזכור שגם באירוע משפחת פוגל לקח יותר משבוע למצוא את החוליה". עוד מזכירים בצבא כי איום החטיפה קיים כל העת בגזרת יהודה ושמרון, גם בימים אלו.

You might be interested also