"מקדמים תוכנית להקמת גף אווירי"

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, מספר בראיון מיוחד לישראל דיפנס כי התוכנית היא שצי המטוסים, הצפוי לגדול, ישרת את הכבאות, משטרה ואולי גם את מגן דוד אדום. הראיון המלא יתפרסם בגיליון הקרוב של ישראל דיפנס היוצא לאור בשבוע הבא

השר אהרונוביץ (צילום: מאיר אזולאי)

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, חושף בראיון למגזין ישראל דיפנס כי הוא מקדם תכנית להקים טייסת לאומית למשימות שיטור, כיבוי והצלה. הוא מציין כי לאחר אסון השריפה בכרמל, הועברו כל סמכויות הכיבוי, שהיו עד אז בידי הרשויות המקומיות, לאחריות המשרד לביטחון פנים, ונערכה רפורמה גדולה בכבאות הארצית ( שבראשה הועמד איש המשטרה נציב שחר איילון, שנחשב בתחילת נובמבר כאחר המועמדים לתפקיד המפכ"ל הבא של משטרת ישראל).

ואולם, טייסת כיבוי לאומית הוקמה במסגרת חיל האוויר ולא בכבאות הארצית. עכשיו, יש כוונה למהפכה חדשה. "הרפורמה בכבאות הייתה אחת אחת הגדולות במדינת ישראל", אומר אהרונוביץ. "עד לשריפה בכרמל, לא היה חפ"ק אחוד, ושתי כבאיות שונות אפילו לא ידעו לדבר ביניהן, שלא לדבר על ליצור קשר עם המשטרה או גורמי הצלה אחרים. תראה באיזה מצב הם היום. לצערנו, רק בעקבות האסון הגדול הגיע תקציב לציוד כיבוי מתקדם והתבצעה חקיקה חדשה.

"עכשיו, אנחנו מתכוונים לרכוש עוד ארבעה מטוסים נוסף על 7-8 כלי טיס שיש למשטרה כיום. התכנית היא שהצי המוגדל ישרת גם את הכבאות וגם את המשטרה, ואולי גם את מגן דוד אדום לצורך פינוי נפגעים, במידה שגם מד"א תוכפף לאחריות משרדנו. למעשה, הכוונה היא להקים גף אווירי לכוחות ההצלה והחירום. במסגרת התכנית, אנחנו נחדש את כל צי המסוקים של המשטרה. נרכוש גם מסוקים עם שני מנועים, ומסוקים למשימות כיבוי במבנים גבוהים. זאת, אחרי שכבר קנינו למשטרה מטוס כנף חדש".

הראיון המלא עם השר יתפרסם בגיליון הקרוב של המגזין ישראל דיפנס, היוצא לאור בשבוע הבא

You might be interested also