מצרים קיבלה 4 ספינות חדשות

ארבעת הספינות החדשות של הצי המצרי תוצרת חברת Swiftships מדגם 28M סיימו את מבחני הקבלה שלהן בתחילת החודש. טווח הפעולה של הספינה ללא תדלוק ימי - 1700 ק"מ

ארבעת הספינות החדשות של הצי המצרי תוצרת חברת Swiftships מדגם 28M עברו את מבחני הקבלה ונמסרו למצרים, כך על פי דיווח בחשבון הטוויטר של החברה מה-6 לפברואר.

מדובר בספינת סיור חוף שהוזמנו על ידי חיל הים המצרי בגודל של 28 מטרים עם טווח פעולה של 1700 ק"מ (900 Nautical Miles) . משרד ההגנה האמריקאי הודיע בחודש פברואר 2011 שחברת Swiftships זכתה בחוזה לבניית ארבעה כלי השיט של חיל הים המצרי. לפי אתר Swiftships הספינות בנויות מסגסוגת אלומיניום ויש להם מקום ל-20 אנשי צוות וארבעה קצינים . את מפרט הספינה אפשר למצוא כאן .

המחשת טווח הפעולה של הספינה החדשה:

[העיגול הקטן - פעולת כוכב - הספינה יוצאת וחוזרת לאותו נמל. העיגול הגדול הטווח המירבי. יש לציין כי הספינה מותאמת לתדלוק ימי]

מפת הנמלים של מצרים:

מידע מפורט על הנמלים של מצרים אפשר למצוא כאן

במקביל לאספקת הספינות למצרים, סיפקה החברה בחודש יולי שעבר עוד 12 ספינות מדגם 35M לעיראק לנמל Umm Qasr – זהו נמל המים העמוקים היחיד במדינה. למפרט הספינה שסופקה לעיראק לחץ כאן. היות ומדובר על מועד אספקה דומה לזה של מצרים , סביר להניח כי הספינות העיראקיות צפויות להיכנס בקרוב לפעילות מבצעית.

You might be interested also