"מצוקת חמאס מחריפה בגלל קהיר"

שר הביטחון אמר כי המשטר המצרי הנוכחי רואה את חמאס כעוין משום שהוא חלק מהאחים המוסלמים. "המצוקה הזאת מובילה את חמאס להליכה לממשלת פיוס עם הרשות", הוסיף יעלון

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון התייחס למצבט של חמאס ברצועת עזה. "המצוקה של חמאס מחריפה מאוד מאז חילופי המשטר במצרים", אמר יעלון ביום עיון לזכרו של אלוף אהרון יריב במכון למחקרי ביטחון לאומי בתל אביב.

לדברי יעלון, "המשטר החדש במצרים רואה את חמאס כעוין, בצדק מבחינתו, משום שהוא חלק מהאחים המוסלמים ומשום שהוא מאפשר לג'יהאדיסטים בסיני לפעול". יעלון הוסיף כי "המצוקה הזו להשתמש בעזה כבסיס מביאה את חמאס להליכה לממשלת הפיוס, עם ויתורים רבים מבחינתו לרשות".

לטענתו של יעלון, בניגוד לדיווחים שהיו בכלי התקשורת, בנוגע למידע על כוונות חמאס לנהל מלחמה בקיץ האחרון, בישראל מעריכים כי הארגון התגלגל לאירועים ולא התכונן לכך מראש. "להערכתנו חמאס לא תכנן מלחמה בקיץ. אבל כן היה תכנון לבצע פיגוע תופת וחטיפה גדול בדרום הרצועה, פיגוע שסוכל מהאוויר. ונניח שהפיגוע היה מצליח? חמאס באמת האמין שתגובת ישראל לא הייתה רואה באירוע כזה הכרזת מלחמה? לי לפחות נותרו סימני שאלה".

במקביל ברצועת עזה מתחדש ייצור הרקטות העצמי של חמאס. בארגון, שאיבד כ-50 אחוזים ממחרטות הייצור שלו בזמן הלחימה בקיץ, עומלים על חידוש מלאי הרקטות שברשותם.

You might be interested also

F-35B fighters on the deck of the aircraft carrier HMS Queen Elizabeth in May. Photo: REUTERS/Bart Biesemans

British F-35s to launch operation against Islamic State targets 

The planes from the 617th Squadron of the Royal Air Force will operate from the aircraft carrier HMS Queen Elizabeth to help prevent the terrorist organization from regaining a foothold in Iraq