מפקד חדש למפקדת העומק

האלוף רוני נומה מחליף את האלוף שי אביטל שכיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות. הרמטכ"ל: "איננו יודעים היכן יידרשו כוחותינו לפעול ואילו מתוכניות המפקדה נידרש להוציא אל הפועל"

מפקד חדש למפקדת העומק: תא"ל רוני נומה הועלה לדרגת אלוף ומונה למפקדה החדש של מפקדת העומק בטקס שנערך במחנה "רבין" (הקריה), תל-אביב, במעמד שר הביטחון, מר משה (בוגי) יעלון וראש המטה הכללי, רא"ל בנימין (בני) גנץ. אלוף רוני נומה החליף בתפקידו את אלוף שי אביטל , אשר מילא תפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות.

שר הביטחון נפרד מהאלוף אביטל וסיפר כי "הייתי סגנו של שי במלחמת לבנון הראשונה ועברנו ביחד כברת דרך בסיירת מטכ"ל. המסלול ששי עשה הוא מגוון. במפקדת העומק לקחו אותך לחרוש את התלם הראשון, כי הוא החשוב ביותר. יש כאן פריצת דרך תפיסתית ומבצעית ואתה שי, עשית זאת באופן מעורר הערכה. שי הוכיח את חוכמת הניסיון, כאחרון אלופי המטה הכללי שהשתתף במלחמת יום הכיפורים, והניסיון הזה נרכש בעשייה. זהו ניסיון שלא יסולא בפז, ועל כך תודה והערכה. רוני מגיע לתפקיד עם ניסיון רב כלוחם וכמפקד, עם תרמיל מלא כדי להצליח. יש לרוני הכלים, הניסיון והידע לעשות זאת באופן המוצלח ביותר".

הרמטכ"ל, בני גנץ, הוסיף "איננו יודעים היכן יידרשו כוחותינו לפעול ואילו מתוכניות המפקדה נידרש להוציא אל הפועל. אנו כן יודעים שבעת הזו, עת של אתגרים, שינויים רבים וסכנה להתדרדרות, אין לנו אפשרות אחרת מלבד לבצר את כוחותינו, להיות קשורים לסביבה המשתנה, ולשמור על צה"ל חזק, כשיר, מוכן וגמיש. עבור צה"ל ועבור מדינת ישראל, שדה הקרב המתחדש והסביבה המשתנה מחייבים אותנו להתאים את עצמנו לרוח התקופה ולקשת האיומים, להיערך לכל תרחיש ולהבטיח שנביא את הכוחות הנכונים בזמן הנכון למקום הנכון".

האלוף שי אביטל נפרד מהמפקדה ואמר "הנהגתי את בניין מפקדת העומק ומסע המשימות שלי מסתיים עכשיו. לא הייתי לבד, נמצאים פה הצוות המייסד והצוות הממשיך. יחדיו הלכנו ב'דרך לא זרועה'". הוא פנה לאלוף נומה ואיחל לו בהצלחה בתפקידו החדש. מחליפו, האלוף רוני נומה, הוסיף "חיילי ומפקדי המפקדה בסדיר ובמילואים - תהליך הקמת מפקדה חדשה במטה הכללי הינה משימה מורכבת הדורשת זמן. יחד נצטרך להמשיך את בניין המפקדה. העתיד טומן בחובו אתגרים מבצעיים רבים רחוקים וקרובים. יחד עם יחידות וגופי צה"ל, וארגוני הביטחון השונים, נמשיך ליזום וניצוק תוכן מבצעי לתהליכים שבוצעו עד כה. מהתבוננות בכם ומהיכרותי העמוקה עם מרביתכם אין לי ספק כי נוכל לאתגרים העומדים לפתחנו במגוון תחומים. זוהי זכות גדולה עבורי לפקד עליכם".

You might be interested also