מפגש מודיעיני בבריסל

הנסיך הסעודי תורכי אל-פייצל ועמוס ידלין, ידונו במפגש בנושאים המרכזיים העומדים בסדר היום של המזרח התיכון. המפגש יתקיים ביוזמתו של המכון למדיניות של קרן מרשל הגרמנית של ארה"ב

הקרן הגרמנית מרשל של ארצות הברית (GMF) מארגנת דיון ציבורי הראשון בין הנסיך הסעודי תורכי אל-פייצל, לשעבר ראש המודיעין הסעודי ושל עמוס ידלין ראש אמ"ן שלן צה"ל. שיפגשו במלון סופיטל בבריסל.

השיחה בין השניים תעסוק בנושאי מדיניות חוץ וביטחון הדחופים ביותר העומדים כעת בפני המזרח התיכון, כולל את עתידו של תהליך השלום במזרח התיכון ואת השפעתה העתידית של איראן העלולה להיות גרעינית. ינחה את הדיון דייוויד איגנשיוס, בעל טור ועורך בוושינגטון פוסט.

הנסיך תורכי אל פייסל הוא בנו הצעיר של המלך פייסל המנוח. הוא היה מנהל המודיעין הכללי של סעודיה בשנים 1979 – 2001 ושימש שגריר סעודיה בארה"ב בשנים 2005 - 2007. כיום הוא יו"ר מרכז המלך פייסל למחקר וללימודי האסלאם ונושא הרצאות על יחסים בין ערב הסעודית והמערב.

האלוף (מיל') עמוס ידלין, בעברו טייס קרב בחיל האוויר, שימש סגן מפקד חיל האוויר הישראלי ומונה לדרגת אלוף ב-2002. לאחר ששימש נספח הצבאי של ישראל בוושינגטון בשנים 2004 - 2006, מונה לראש אגף המודיעין בצה"ל. לאחר פרישתו מצה"ל ב-2010, הצטרף למכון וושינגטון למדיניות המזרח התיכון ובנובמבר 2011 התמנה למנהלו של המכון למחקרי ביטחון לאומי בתל אביב.

You might be interested also

M1117 armored vehicles in Kosovo. Photo: U.S. Embassy Pristina

US donates M1117 armored vehicles to Kosovo's Army

According to the defense minister of Kosovo, it was not the last delivery of the vehicles. The Southeastern European country reportedly intends to purchase weapons from the U.S. under the American military sales program