מערכת נגד טילים ישראלית-הודית

אתר ה-worldtribune מדווח כי שתי המדינות הגיעו הגיעו להסכם עקרונות לאחר שנתיים של דיונים. החוזה אמור להיחתם עד סוף השנה ויהנו ממנו החברות רפאל ותעשייה אווירית יחד עם חברות הודיות. המערכת תתבסס על מערכת החץ ומערכת ה-Prithvi של הודו

Nuclear-capable Prithvi-II missile test fired - incnpaper.com

הודו וישראל הגיעו להסכם לפיתוח מערכת להגנה מפני טילים בליסטיים. כך לפי אתר worldtribune. מקורות הודיים אמרו כי ירושלים וניו דלהי הגיעו להסכנה עקרונית לאחר יותר משנתיים של משא ומתן לבניית מערכת הגנה בפני טילים (BMD) להודו. (דיווח זה מאשר דיווח קודם באתר מלפני כחודשיים).

המקורות אמרו כי המערכת נועדה להגן מפני ראשי נפץ גרעיניים שיגיעו מסין או פקיסטן. "המערכת תשלב נכסים הודיים וישראליים לרשת הגנה רב שכבתית", אמר מקור. אותם מקורות אמרו כי משרד הביטחון ההודי הסכים לפרויקט. אבל ששני הצדדים מתכוננים למשא ומתן על חוזה שיכול להתארך עד סוף .2014.

ישראל הציעה מזמן שותפות בפיתוח מערכת BMD, בעיקר בהתבסס על מערכת החץ שפותחה על ידי התעשייה אווירית לישראל. יחד עם זאת, המקורות אמרו כי ניו דלהי החלה להביע עניין רב רק בשנת 2013 כאשר ישראל הציעה תכנית שתשלב ותשפר את נכסי ההגנה האווירית ההודית הקיימים.

"ההודים חיפשו מומחיות וטכנולוגיה ישראלית שתאפשר לניו דלהי לפתח מערכת BMD בכוחות עצמה", אמר המקור. "הם לא היו מעוניינים ברכישת מערכת החץ כמוצר מדף". ההסכם המקורי דיבר על שותפות בין תעשייה אווירית ורפאל יחד עם זרוע המחקר של הודו, Bharat Dynamics ו-Bharat Electronics. כל המשתתפים הם גופים בבעלות מדינה, ו-Bharat Electronics היא החברה ההודית שפיתחה את מערכת ההגנה אווירית Prithvi, המתוכננת לפריסה ב-2015.

"האטרקטיביות של ההצעה היא שהודו יכולה לתרום כל נכס שנמצא מתאים להגנה מפני טילים, כולל מכ"מים, מיירטים ומשגרים ", אמר המקור. "בגלל שהרשת נועדה להגן נגד מגוון רחב של איומים, לא ניתן לשלול שום מערכת הודית קיימת או עתידית".

You might be interested also