מערכת התרעה חדשה למסוקים

בריטניה תרכוש את מערכת CMWS דור שלישי של חברת BAE Systems. המזהה איומים מנשק קל, רקטות וטילים

בריטניה רוכשת מ-BAE Systems מערכת התרעה דור שלוש מסוג CMWS -Common Missile Warning System, המזהה איומים של אש מנשק קל, רקטות וטילים נגד מסוקים ומטוסים.

הרכישה של מערכת ההתראה דור שלוש, בסכום של 28 מיליון דולר, מתבצעת לאחר רכישה בעבר של מערכת דור שני. לדברי החברה, עם רכישת מערכת ההתרעה מהדור השלישי יחליף הצבא הבריטי כמה מערכות מהדור השני במערכות מהדור השלישי במסוקי אפאצ'י, צ'ינוק, ווילדקאט ומרלין.

פיליפ דאן (Philip Dunne), ממונה על הרכש במשרד הביטחון הבריטי, אמר, כי "מערכת CMWS מספקת זיהוי מוכח של איומי, נשק קל נגד מסוקים ומסוקים. עסקה חדשה זו תבטיח כי לכוחות המזוינים שלנו יהיו כ-300 מערכות התרעה". דוברת משרד הביטחון ציינה, כי המערכת תהיה בשימוש בעיקר במסוקים. אש מנשק קל ומרומה רימונים מהווה איום מתמיד על צוותי האוויר במסוקים הפועלים באפגניסטן.

לדברי ביל סטיב (Bill Staib), המנהל ב-BAE את האגף למציאת פתרונות נגד איומים אומר, כי מערכת ההתרעה דור שלוש מציעה הגנה טובה יותר בגלל שיפור הזיהוי שלה. "המהנדסים שלנו שיפרו את המערכת הדור השלישי , באמצעות שילוב זיהוי של אש עוינת, התרעה מפני טילים והקלטת נתונים ליחידה אחת", הוא ציין.

מוקדם יותר השנה, מסרה החברה של BAE בארה"ב, כי חתמה על הזמנה ראשונה בסכום של 496 מיליון דולר לאספקה, שפרטיה לא פורסמו, של מערכת דור שלוש CMWS לצבא ארה"ב. מתוכנה יצויידו בסכום של 39 מיליון דולר מסוקי אפאצ'י, קיוווה ובלק הוק, הפועלים באפגניסטן. יותר מ-1,000 מערכות CMWS אמורות להיות מותקנות בפלטפורמות של הצבא האמריקני,] במשך השנתיים הבאות.

You might be interested also